У Фінляндії запропонували законопроєкт для контролю мігрантів на кордоні з Росією

Джерело: Bloomberg

Фінський уряд представив законопроєкт, що дозволить зупиняти мігрантів, яких Росія направляє до східного кордону країни. Цей проєкт закону може стати основою для європейського рішення щодо управління міграцією, заявив прем’єр-міністр Петтері Орпо.

Законопроєкт надасть прикордонникам повноваження блокувати в’їзд мігрантів або депортувати їх до місць, де можуть бути розглянуті їхні заяви про міжнародний захист. Цей крок підтриманий урядом і буде направлений до парламенту для затвердження. Закон також дозволить відкривати прикордонні пункти на найдовшому кордоні ЄС та НАТО з Росією.

Фінляндія разом з іншими країнами ЄС та НАТО стикалася з потоком мігрантів на своєму кордоні минулої осені, коли російська влада допомагала цим людям перетинати кордон. Усі дорожні контрольно-пропускні пункти на кордоні з Росією були закриті з листопада, щоб припинити цей тиск, яку фінський уряд розглядає як спробу підірвати національну безпеку країни.

Міністр закордонних справ Еліна Валтонен зазначила, що багато країн, що межують з Росією або її союзником Білоруссю, проявляють значний інтерес до ініціативи Фінляндії. Серед них — Норвегія та Литва, які вже зіткнулися з подібними проблемами в минулому і, ймовірно, зіткнуться з ними в майбутньому.

Хоча “контури” нового закону були представлені ще в березні, його підготовка вимагала часу через суперечності з міжнародними угодами щодо прийняття заяв про надання притулку. Ці угоди не передбачають випадків, коли шукачів притулку використовують як інструмент тиску на інші держави.

Рішення про обмеження, які можуть бути введені на місяць, прийматиметься спільно з президентом країни. Наступним кроком для закону стане його розгляд у парламенті, де потрібна більшість для оголошення його терміновим.

Після цього дві третини членів парламенту повинні проголосувати за його прийняття. Закон матиме тимчасовий характер і діятиме протягом одного року після набрання чинності.

Варто додати, що у квітня Фінляндія закликала ЄС допомогти у стриманні напливу мігрантів, які потрапляють на територію країни через Росію.

  • З 15 квітня Фінляндія запровадила нові обмеження щодо роботи пунктів пропуску на кордоні з Росією.
  • Фінляндія планує назавжди закрити два пункти пропуску з Росією.
  • Посол РФ у Гельсінкі Павло Кузнєцов заявив, що Москва “не залишить без відповіді” ймовірне розміщення ядерної зброї НАТО на території Фінляндії.
  • Президент Фінляндії Александр Стубб переконаний, що нині єдиний спосіб досягти миру в Україні — перемогти Росію на полі бою.

Уряд США оштрафував турецьку чартерну компанію бізнес-джетів Air Sapphire за несанкціоновані польоти до Росії на літаку американського виробництва Gulfstream GIV.

Голова Запорізької ОВА Іван Федоров повідомив, що на території міста Запоріжжя та Запорізької області почалися роботи зі зведення підземних шкіл. У регіоні планують збудувати десять таких закладів до кінця року.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 червня. Російські війська завдали по території України три ракетні та 38 авіаційних ударів із застосуванням 55 КАБів, також задіяли 533 дрони-камікадзе. Разом з тим, ворог здійснив понад 2900 обстрілів по позиціях наших військ та населених пунктах зі ствольної і реактивної артилерії, мінометів, стрілецької зброї та озброєння бойових машин.

Пані посол Естонії в Україні підтвердила, що її країна готова обговорювати питання відправлення своїх військ до України, оскільки для Таллінна це не “червона лінія”.

19 червня Риксдаг, після п’ятигодинних дебатів, проголосував за угоду щодо військової співпраці зі США, так звану угоду DCA, яка дає американським військовим право використовувати 17 шведських військових баз по всій країні.