Росія погрожує Фінляндії через розміщення ядерної зброї НАТО

Джерело: The Moscow Times

Посол РФ у Гельсінкі Павло Кузнєцов заявив, що Москва “не залишить без відповіді” ймовірне розміщення ядерної зброї НАТО на території Фінляндії.

Можливе розміщення ядерної зброї на фінській території сьогодні підтримує лише 20%, а її транзит через Фінляндію — близько 40% населення. Фіни не можуть не усвідомлювати, що без відповіді російської сторони такий серйозний провокаційний крок не залишиться, — сказав Кузнєцов.

За його словами, навесні 2025 року уряд Фінляндії розпочне розгляд законопроєкту про внесення змін до закону про ядерну енергію та скасування норми, що забороняє ввезення ядерної зброї у країну.

Російський посол наголосив, що РФ, мовляв, не зможе не реагувати на можливі рішення фінського уряду у цій сфері. Він зазначив, що документ розглядатиметься досить тривалий час.

І додав, що “Фінляндія приєдналася до партії війни до перемоги над Росією”, а після того, як офіційний Гельсінкі приєднався до НАТО, кордон перетворився на зону “потенційної ескалації”.

Кузнєцов повідомив, що “Росія не залишить без відповіді нарощування військового потенціалу альянсу поблизу своїх кордонів”. Пообіцяв адекватну реакцію, водночас додав, шо “не обов’язково симетричною”, що виходить з інтересів “національної безпеки”.

Міністерка закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен на зустрічі представників НАТО в Брюсселі зауважила, що Путін і Сергій Шойгу погрожували створити проблеми Фінляндії, аби помститися за вступ країни до НАТО і посилити військову присутність біля її кордонів.

Раніше Росія завжди мала війська, розташовані вздовж і поблизу фінського кордону, зазначила Валтонен.

Але ще ніколи кордон не був таким порожнім, як зараз. Очевидно тому, що російські війська зайняті десь ще, — заявили міністерка у відповідь на запитання російських журналістів, натякаючи на Україну.

У грудні 2023 року Путін, анонсуючи створення Ленінградського військового округу, завив, що Фінляндія з Росією проблем не мала, але “тепер будуть”. Він пообіцяв “сконцентрувати там певні військові підрозділи”.

На фронті спостерігається дефіцит зенітних ракет малої дальності, що ускладнює протистоянню Збройних Сил України агресорам. Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів про ситуацію на передовій та можливі шляхи розв’язання проблеми.

Невідомі покупці стали активно накопичувати судна, здатні перевозити скраплений природний газ (СПГ). Цих покупців пов’язують із РФ, тому, як наголосили ЗМІ, це свідчить про розширення “тіньового” флоту російських танкерів для перевезення газу.

Президент США Джо Байден не має наміру достроково скласти повноваження, попри рішення не брати участь у виборах 2024 року, повідомили у Білому домі.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 липня. Найгарячішою залишалася ситуація на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському і Куп’янському напрямках.

21 липня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 7620 росіян та знищили 1391 одиницю озброєння та військової техніки.