Столтенберг: Протистояння між Росією і НАТО може тривати десятиліттями

Джерело:ERR

Захід не прагне війни з Росією, одначе, повинен готуватися до конфронтації, яка може тривати десятиліттями, заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

Якщо президент Росії Володимир Путін переможе, немає гарантій, що російська агресія не пошириться на інші країни, — попередив Столтенберг.

НАТО має покращити свій військовий потенціал, наголосив глава Альянсу, додавши, що стримування працює, лише якщо воно викликає довіру.

Столтенберг зазначив, що російська економіка все більше зосереджена на війні, і НАТО має робити більше, щоб не відставати.

Нам потрібно швидше відновити та розширити нашу збройову промислову базу, щоб ми могли збільшити постачання в Україну та поповнити наші запаси, – пояснив Столтенберг. – Це означає, що ми повинні перейти від повільного виробництва зброї в мирний час до швидкого виробництва озброєння у воєнний час.

Ось чому він закликав до збільшення кількості замовлень від європейських оборонних компаній: у ринковій економіці виробникам зброї потрібні підписані контракти, щоб вони могли прискорити виробництво, стверджував Столтенберг.

Наприкінці березня відбудеться наступне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, але у новому форматі, повідомив заступник керівника Офісу Президента Олексій Кулеба.

На форумі “Україна. Рік 2024” міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін повідомив, що Україна розробила та успішно випробувала далекобійну ракету власного виробництва, яка здатна уражати цілі на відстані 700 кілометрів.

Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” генерал Олександр Тарнавський розповів, що за добу Сили оборони знищили або нейтралізували 212 дронів росіян на Таврійському напрямку.

Упродовж 2024 року Україна має намір отримати фінансову допомогу в розмірі 11,8 мільярда доларів від Сполучених Штатів Америки (США). Цю інформацію озвучив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на форумі “Україна. Рік 2024”.

Половина поставок озброєння не надходить в Україну вчасно, що ускладнює ведення бойових операцій на фронті.