Столтенберг: ЗСУ проводять успішні атаки на військово-морські об’єкти РФ у Криму

Джерело: Єнс Столтенберг

Глава НАТО Єнс Столтенберг зазначив, що росіяни змушені передислоковувати свої кораблі через успішні атаки українських військових по військово-морських об’єктах росіян у тимчасово окупованому Криму.

Також Столтенберг прокоментував наміри росіян розмістити базування флоту в Абхазії, зазначивши, що це свідчать про успіхи ЗСУ в районі Криму. І додав, що НАТО підтримує територіальну цілісність та суверенітет Грузії.

Окрім цього, глава НАТО пояснив, що рішення РФ є порушенням суверенітету Грузії.

Це показує, як РФ хоче далеко зайти, намагаючись досягти військових цілей у війні проти України. Водночас це також підтверджує успішність українських атак на військово-морські об’єкти в Криму, оскільки РФ шукає альтернативи, — зазначив Столтенберг.

Зауважимо, на початку року Велика Британія передала Збройним силам України ракети Storm Shadow. Згодом Франція також постачила українським військовим крилаті ракети.

У червні Бен Воллес повідомив, що ракети Storm Shadow, передані на озброєння Україні, мали “значний вплив” на перебіг війни, розв’язаної Росією.

Вже у вересні українські війська застосували британські далекобійні ракети для масштабного удару по Чорноморському флоту Росії у тимчасово окупованому Криму.

Вже у листопаді командувач Повітряних сил ЗСУ генерал-лейтенант Микола Олещук повідомив про успішні удари крилатими ракетами по інфраструктурі суднобудівного заводу “Залив” у Керчі, де стояв носій крилатих ракет “Калібр”.

  • 4 листопада Збройні Сили України підтвердили, що завдали успішних ударів по морській та портовій інфраструктурі суднобудівного заводу “Залив” в тимчасово окупованому Криму в Керчі.
  • Збройні сили України атакували морську та портову інфраструктуру росіян на суднобудівному заводі “Залив” у тимчасово окупованій Керчі ввечері 4 листопада. За словами аналітиків, удар пошкодив корвет проєкту 22800 “Каракурт” на корабельні.
  • Як повідомляє Telegram-канал “Кримський вітер”, посилаючись на свідчення очевидців, на суднобудівному заводі в Керчі є попадання в малий ракетний корабель проєкту 22800 “Каракурт”, який є носієм “Калібрів”.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.