РФ вистачить шість років, щоб підготувати свої війська до прямого конфлікту з НАТО – DGAP

Джерело: звіт Німецького товариства зовнішньої політики

Через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.

Якщо війну в Україні буде заморожено, Росії вистачить 6 років, щоб підготувати свої війська до прямого конфлікту з НАТО, зауважується, у дослідженні DGAP.

Аналітики наголошують, що напад найімовірніше відбудеться на одну з країн Балтії.

Зауважується, що Німеччина та НАТО можуть надійно впливати лише на свою власну здатність стримувати та захищатися, а не на те, чи хоче Росія вести ще одну війну.

Час, потрібний Росії для відновлення своєї армії, має визначати темп НАТО. Блок повинен бути здатний відбити напад Росії щонайпізніше через десять, а краще через шість років, — мовиться у звіті.

У своїй новій стратегічній концепції НАТО описує Росію як найбільшу загрозу безпеці 31 союзника, а також миру та стабільності в євроатлантичному регіоні. На відміну від попередніх аналізів, Альянс більше не виключає нападу з боку Росії. Питання не в тому, чи повинні Німеччина і НАТО бути здатними до війни, а в тому, коли.

Реінтеграція РБ до складу Росії передбачена російською конституцією і зараз вже здійснюється. У 2014 році Путін почав свою війну проти України. Хоча Москва не змогла досягти всіх своїх військових цілей, війна переросла в найбільшу в Європі за 75 років. Москва також неодноразово погрожувала окремим державам НАТО та Альянсу в цілому застосуванням ядерної зброї, — зазначають аналітики.

Попри значні втрати росіян на війні проти України, Росія може підготувати близько 280 тисяч новобранців на рік. Через шість років це буде приблизно 1,7 мільйона, а через десять років – приблизно 2,8 мільйона осіб, які пройшли військовий вишкіл.

Зараз Росія перетворює свою оборонну промисловість на військову економіку, використовуючи доходи від експорту нафти та газу.

За оцінками експертів і розвідувальних агенцій, Росії знадобиться від шести до десяти років, щоб відновити свою армію до такого стану, коли вона може ризикувати нападом на НАТО. Годинник почне цокати, щойно інтенсивні бойові дії в Україні припиняться. Тоді Росія може переорієнтувати нинішнє виробництво і працювати на відновлення армії.

Тож нині, спираючись на досвід навчання української армії, аналітики закликають адаптувати військовий вишкіл до реалій сучасного поля бою.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.

Україна продовжує залишатися основною країною-отримувачем німецького експорту озброєння. На перший квартал року понад 70% схвалених урядом ФРН коштів отримає наша країна.

Глава Міністерства оборони Латвії Андріс Спрудс повідомив, що країна готова спорядити Україні ППО малої дальності.