The Times: НАТО має готуватися до російських ракетних ударів по Європі

Джерело: The Times

В Альянсу є лише три роки до можливого наступу сил російського глави Володимира Путіна проти військової інфраструктури Німеччини, попереджають європейські генерали.

НАТО доведеться підготуватися до ракетних ударів Росії по об’єктах по всій Європі, зокрема в Німеччині, якщо Кремль розпочне війну проти Альянсу, попереджають високопоставлені генерали.

В інтерв’ю The Times генерал-лейтенант Александер Золфранк, командувач військового центру матеріально-технічного забезпечення НАТО на південному заході Німеччини, також закликав союзників впоратися з “бюроманією”, яка перешкоджає переміщенню військ і обладнання та ускладнює використання країнами озброєння та іншого спорядження під час кризи.

Деякі генерали вважають, що Альянс має лише три роки до можливого удару РФ, зокрема по військовій інфраструктурі Німеччини.

Золфранк та інші генерали із ФРН, США та Нідерландів побоюються, що росіяни завдадуть удару по європейських тилах, намагаючись знищити цивільну та військову інфраструктуру. Експерти пояснюють, що це один із нових важливих аспектів сучасної війни, який показано на прикладі України.

Військові закликали зрозуміти, що тилові області також потраплять під масовані удари, і буде застосовано “весь спектр” ворожих сил, від “диверсій за допомогою радіоелектронної боротьби та кібератак до ударів ракетами, дронами тощо”.

Раніше у НАТО попередили, що занадто велика бюрократична тяганина заважає переміщенню військ у Європі. Це проблема, яка може спричинити серйозні затримки, якщо розпочнеться війна з Росією.

У звіті Німецького товариства зовнішньої політики наголосили, що РФ вистачить шість років, щоб підготувати свої війська до прямого конфлікту з НАТО.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.