Росія перекинула під Роботине щонайменше 5 полків ПДВ – британська розвідка
Джерело: Міноборони Великої Британії
Упродовж останніх двох тижнів Росія, ймовірно, посилила 58-му загальновійськову армію, що зазнала “відчутних втрат”, додатковими Повітряно-десантними підрозділами (ПДВ) на Оріхівському напрямку.
За даними аналітиків, зараз щонайменше п’ять полків ПДВ зі складу 7-ї та 76-ї дивізій, ймовірно, зосереджені за кілька кілометрів від прифронтового села Роботине.
У повному складі це угруповання має налічувати близько 10 000 елітних десантників. Проте ,як зауважили фахівці, майже ці всі підрозділи, найімовірніше, значно недоукомплектовані.
При цьому, на думку експертів, керівництво ПДВ вважатиме поточну ситуацію “вкрай незадовільною”.
“Протягом всієї війни російське командування намагалося відновити Повітряно-десантні війська як високомобільну ударну силу для наступальних операцій. Під Роботиним десантників використовують як піхоту для посилення перевантажених сухопутних військ”, – йдеться у звіті.
- Фахівці Інституту вивчення війни вважають, що наступ ЗСУ у напрямку адмінкордону Запорізької та Донецької областей дасть змогу скувати російські десантні війська, після чого їх не зможуть передислокувати на Запорізький напрямок.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.