Росія перекинула резервні підрозділи з Покровського напрямку на Курщину – ISW

Джерело: ISW

За оцінками аналітиків, операція Сил оборони в Курській області спричинила оперативний тиск на російські операції в кожному секторі бойових дій, і що Росія, імовірно, передислокувала резервні підрозділи з Покровського напрямку на Курщину.

Російські джерела стверджували, що рота російської 15-ї мотострілецької бригади (2 АК, російського ЦВО) передислокувалася з напрямку Покровська до Курської області. Разом з тим елементи російської 15-ї мотострілецької бригади були залучені до російських наступальних операцій на Покровському напрямку.

Також зазначалося, що Росія перекинула елементи 1-ї “Слов’янської” мотострілкової бригади (1-й армійський корпус “ДНР”) з донецького напрямку в Курську область, а наприкінці липня і в серпні 2024 року ISW зафіксував заяви про те, що елементи цієї бригади діяли на Торецькому та Покровському напрямках.

Як йдеться у звіті, передислоковані підрозділи, ймовірно, були резервними частинами, які російське військове командування мало намір використати для посилення російського угруповання на цих напрямках, щоб відвернути загрозу завчасного досягнення бойової кульмінації, але не дочекатися її”.

“Рішення російського військового командування передислокувати обмежені сили до Курської області замість того, щоб залучити їх до операції із захоплення Покровська чи Торецька, свідчить про те, що воно не змогло повністю ізолювати свої пріоритетні наступальні операції в Донецькій області від потреб у живій силі, викликаних українською операцією в Курській області”, – вважають аналітики.

За словами фахівців, російське військове командування досі уникало передислокації сил, призначених для участі в наступальних операціях на Торецькому або Покровському напрямках, для участі в оборонних операціях в Курській області, і до цього часу в основному перекидало сили з менш пріоритетних напрямків – північної Харківської області, лінії Куп’янськ – Сватове – Кремінна та західної частини Запорізької області.

  • В ISW зауважили, що країни-союзник Росії все більше обмежують взаємодію з російськими компаніями на тлі стурбованості щодо санкцій США.

Запаси зброї та іншого військового обладнання у Пентагону скорочуються, тому обсяги пакетів військової допомоги Україні упродовж останніх місяців стали меншими.

18 вересня глава МЗС Андрій Сибіга провів зустріч з прем’єр-міністром Словаччини Робертом Фіцо у Братиславі. Сторони зокрема обговорили співпрацю між державами.

Міжнародний валютний фонд відклав поновлення консультацій з урядом Росії після звернення європейських країн, що співпраця з агресором посилить пропаганду Кремля.

Президент України Володимир Зеленський оголосив, що план перемоги вже повністю готовий. У своєму вечірньому зверненні він зазначив, що всі пункти, ключові акценти та необхідні додатки з деталями до плану вже опрацьовані.

18 вересня міністр оборони Литви Лаурінас Кащюнас представив інформацію про додаткову військову підтримку України на закритому засіданні Комітету Сейму з питань національної безпеки і оборони.