Росія підтвердила, що стала використовувати ФАБ-3000 для завдання ударів по Україні
Джерело: пропагандисти “РИА Новости”
У міноборони РФ підтвердили, що проти України стали використовувати авіаційну бомбу бомбою ФАБ-3000. Росіяни стверджують, що завдали удар по нібито “пункту тимчасової дислокації ЗСУ” за допомогою винищувача-бомбардувальника Су-34.

Фото: “РИА Новости”
“Удар завдавався авіаційною бомбою ФАБ-3000 з універсальним модулем планування та корекції. Після успішного виконання польотного завдання екіпаж благополучно повернувся на аеродром вильоту”, – йдеться у повідомленні.
У Міноборони РФ додали, що їхня армія вперше застосувала цю авіабомбу.
Експерт BILD із аналізу відкритих даних казав, що 21 червня ЗС РФ вперше застосували тритонну авіабомбу ФАБ-3000 М-54 з універсальним модулем планування та корекції (УМПК). Удар завдали по селищу Липці на півночі Харківської області.
ФАБ-3000 розробили ще за часів СРСР. Це 3000-кілограмова фугасна авіабомба, яка має радіус ураження ударною хвилею – до 300 метрів.

Фото: “РИА Новости”
- За оцінками аналітиків Інституту вивчення війни, Іран і Росія продовжують демонструвати бажання поглиблювати двосторонні відносини та співпрацю.
У четвер, 3 липня, Сили оборони України вдруге за тиждень успішно вдарили по командному пункту 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ. Також було уражено командний пункт 20-ї мотострілецької дивізії противника на тимчасово окупованій території Донецької області.
У п’ятницю, 4 липня, поблизу тимчасово окупованого селища Стрілкове на Херсонщині підірвався автомобіль Chevrolet Aveo. Внаслідок вибуху загинули троє військових із російського центру безпілотних систем “Барс-Сармат”.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
Російські цивільні літаки, які мали замінити Boeing і Airbus після запровадження західних санкцій, суттєво подорожчали, хоча серійне виробництво досі не розпочалося. Про це свідчить протокол наради у мінтрансі РФ за участю представників авіакомпаній, держкорпорації РФ “Ростех”, Об’єднаної авіабудівної корпорації (ОАК) та Росавіації.