Росія планує значне підвищення витрат на оборону у 2024 році, – Bloomberg
Джерело: Bloomberg News
Згідно з проєктом бюджетних планів Росії, країна планує значне збільшення витрат на оборону, які становитимуть 6% валового внутрішнього продукту країни у 2024 році проти 3,9% у 2023 році та 2,7% – у 2021 році.
Динаміка військового бюджету Росії свідчить про зміну пріоритетів уряду на тлі бойових дій, які спричиняють значні фінансові втрати. Планується, що наступного року витрати на оборону перевищать соціальні витрати.
Згідно з проєктом, витрати на оборону зростуть до 10,8 трильйона рублів у 2024 році із 6,4 трильйона рублів цього року.
Класифіковані видатки зростуть до 11,1 трлн рублів із 6,5 трлн у 2023 році. Це становитиме 30% загальних бюджетних витрат.
Попри зростання витрат на війну та вплив санкцій, уряд прогнозує надходження в розмірі понад 35 трильйонів рублів, що на 22% більше, ніж у 2023 році.
Також очікується, що доходи від нафти й газу зростуть майже на чверть наступного року – до 11,5 трильйона рублів.
Бюджет також свідчить, що продаж бізнес-активів у Росії іноземними компаніями, які покидають країну, має припинитися наступного року. У 2023 році уряд розраховує отримати 114,5 мільярда рублів збору від продажу цих бізнесів та лише 2,1 мільярда рублів у 2024 році.
Згаданий проєкт мають схвалити обидві палати парламенту, а потім підписати президент.
- 15 вересня уряд схвалив проєкт Закону про Державний бюджет України на 2024 рік, відтак його буде передано на розгляд Верховної Ради України.
- Лідер партії “Європейська солідарність” Петро Порошенко розкритикував проєкт Державного бюджету України на 2024 рік з трибуни Верховної Ради та заявив, що в ньому суттєво збільшуються видатки на Бюро економічної безпеки (БЕБ), Державне бюро розслідувань (ДБР), прокуратуру та інших, а видатки на Міністерство оборони України – скорочуються.
- Міністерка фінансів Литви Гінтаре Скайсте 16 вересня заявила, що Європейський Союз повинен виділити більше грошей на підтримку України у своєму переглянутому довгостроковому бюджеті та поповнити кошти на військову мобільність ЄС.
- Брюссель готується до бюджетної битви: на фінансування України припадає половина з майже 100 млрд євро, які Європейська комісія просить виділити на зміцнення поточного бюджету на 2021-2027 роки. Європейський Союз потребує більше грошей.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.