Росія побоюється винищувачів F-16 на озброєнні України – розвідка Естонії
Джерело: ERR
В естонській розвідці вважають, що РФ остерігається отримання Україною винищувачів F-16, а тому посилила ракетні удари.
Як зазначив глава Центру військової розвідки полковник Антс Ківісельг, за останні тижні окупанти завдавали ударів по різноманітних військових об’єктам України, зокрема по злітно-посадкових смугах.
“По всій країні постраждали об’єкти електроенергетики, портової та залізничної інфраструктури, військові аеродроми, склади зброї та боєприпасів, військово-навчальні заклади та підприємства оборонної промисловості, що займаються виробництвом і ремонтом озброєнь”, – сказав він.
Такі удари, вважає Ківісельг, є свідчення того, що ЗС РФ вважають для себе небезпечною появу західних винищувачів F-16 в арсеналі Збройних сил України.
Він також додав, що Росія використовує тактику перенасичення систем української ППО і з настанням холодів варто очікувати ще більш масованих атак, адже РФ виготовляє більше боєприпасів, ніж використовує.
- Україна активно готує свою аеродромну інфраструктуру для прийому винищувачів F-16. За словами першого заступника міністра оборони України генерал-лейтенанта Олександра Павлюка, одночасно тривають навчання льотчиків та інженерів, а також ведуться роботи з інтеграції цих багатоцільових літаків у систему Сил оборони України.
- У Міністерстві оборони Данії повідомили, що передача Україні 19 винищувачів F-16 американського виробництва відбудеться у другому кварталі 2024 року, після завершення навчання українських пілотів.
Обраний президент США Дональд Трамп у п’ятницю заявив, що планує покласти край “незручній” практиці переведення годинників на літній час, яка, на його думку, створює зайве фінансове навантаження на країну.
NASA оголосило про чергову затримку в реалізації місії з повернення астронавтів на Місяць — вперше за понад 50 років після завершення програми “Аполлон”.
Росія і далі завдаватиме ударів по Україні крилатими й балістичними ракетами, а також безпілотниками. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк в ефірі національного телемарафону, трансляцію якого здійснював телеканал “Рада”.
Дослідники Інституту еволюційної антропології Макса Планка в Німеччині встановили, що перший обмін генетичним матеріалом між предками сучасних європейців і неандертальцями стався близько 47 тисяч років тому.
90-річна Аннет Роберж, яка виховала п’ятьох дітей, нещодавно закінчила Південний університет Нью-Гемпшира (SNHU), здійснивши свою багаторічну мрію після десятиліть самопожертви.