Росія погрожує глушити європейські супутники за допомогу ЗСУ

Джерело: Space Intel Report

Російська Федерація заявила, що не реагуватиме на скарги стосовно створення перешкод сигналам європейським супутників, котрі допомагають ЗСУ

Так, Москва “вважатиме законною ціллю європейські супутники”, якщо підозрюватиме їх у допомозі українським оборонцям. Насправді росіяни вже тривалий час глушать сигнали, однак, тепер офіційно відмовляється навіть обговорювати це питання.

Росія вважає, що союзники України “втратили право на протест” у разі, якщо вона глушитиме сигнали таких супутників, свідчать матеріали, які Міністерство цифрового розвитку, зв’язку та масових комунікацій РФ подало до квартального засідання Ради з радіорегламенту (РРР) Міжнародного союзу електрозв’язку (МСЕ).

У документах зазначено, що Росія намагатиметься уникати втручання в роботу невоєнних застосунків, але має намір боротися з використанням супутників для допомоги українським Збройним силам. Рада з радіорегламенту відповідає за застосування та тлумачення Регламенту радіозв’язку.

На початку липня Міжнародна організація цивільної авіації (ICAO) закликала Росію припинити створення перешкод сигналам GPS, оскільки вони “становлять серйозну загрозу ” для цивільної авіації, особливо в районі Балтійського моря — зокрема в таких країнах, як Латвія, Польща, Литва, Естонія, Фінляндія та Швеція.

Ще у жовтні 2022 року заступник директора департаменту з питань нерозповсюдження і контролю над озброєннями МЗС РФ Костянтин Воронцов заявив у виступі на засіданні ООН: “Хотів би звернути особливу увагу на вкрай небезпечну тенденцію, що проявилась під час подій в Україні. Мова про використання Сполученими Штатами та їхніми союзниками об’єктів цивільної інфраструктури космічного простору, зокрема комерційних, у збройних конфліктах. Квазицивільна інфраструктура може бути законною ціллю для удару у відповідь”.

  • НАТО вже інвестувало майже 37 млн євро у цифрові проєкти для Збройних Сил України. Завдяки чому вдалося посилити супутниковий зв’язок, бойове управління та інформаційні системи української армії.
  • Адміністрація президента США Дональда Трампа припинила передачу розвідувальних даних Україні. Керівник проєкту Alpha Centauri Павло Поцелуєв проаналізував, чи можуть європейські компанії дати альтернативу американській супутниковій розвідці.
  • Європейський Союз розглядає можливість створення нової супутникової мережі для військової розвідки на тлі сумнівів щодо стабільності підтримки США європейської оборони.
  • Японія погодилася передавати Україні супутникові геопросторові дані, зокрема радарні зображення із супутників.

Чемпіон світу у суперважкій вазі за версіями WBA, WBO та WBC Олександр Усик провів пресконференцію перед реваншем із британцем Даніелем Дюбуа, який відбудеться у ніч на 20 липня у Лондоні.

Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.

17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії. 

У ресторані “Ottantotto 88” працівниця щоразу обливала водою папугу, як тільки він починав говорити. Зоозахисна організація UAnimals звернулися до поліції, втім, правоохоронці відмовилися встановити факт знущання над птахом.

Міністерство закордонних справ Польщі висловило протест Росії у зв’язку з атакою на польську фабрику в Україні 16 липня. Польська сторона заявила, що це є порушенням міжнародного права.