Росія посилила тиск на компанії, що покидають ринок країни-агресорки – Reuters

Джерело: Reuters

Деякі іноземні компанії, які намагаються вийти з російського ринку, стикаються зі значними витратами, оскільки влада РФ вимагає великі знижки на активи, що продаються.

Росія постійно посилює вимоги до виходу з її ринку, оскільки західні компанії почали активно покидати російський ринок після того, як РФ здійснила повномасштабне вторгнення в Україну.

Керівники компаній кажуть, що орієнтуватися в правилах РФ стає все важче.

Зокрема, нідерландська пивоварна компанія Heineken заявила у п’ятницю, що завершила вихід з ринку Росії, продавши свої підприємства російській Arnest Group за один євро.

Відтак, Росія встановлює додаткові перешкоди для виходу з її ринку. Над компаніями нависла загроза націоналізації, особливо після липневого захоплення російських активів данської пивоварної компанії Carlsberg та французького виробника йогуртів Danone.

Крім того, РФ вимагає 50% або більше знижки на всі закордонні угоди, а також внесення до російського бюджету не менш як 10% від ціни.

Серед компаній, які все ще ведуть переговори про вихід – телекомунікаційна група Veon, технологічна група Yandex та італійський кредитор Intesa.

Часто урядова комісія не дає провести деякі угоди, пояснюючи це тим, що оцінка вартості має бути на 20-30% нижчою, угоди можуть бути відхилені за сумою понад 100 млн доларів. У Мінфіні РФ заявили, що “не змушують компанії знижувати вартість активів, але можуть коригувати оцінку у процесі продажу”.

За даними Reuters,  іноземні компанії вже зазнали збитків у розмірі понад 80 млрд доларів від своїх операцій у Росії через списання та втрачену вигоду.

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.

1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.