Росія прагне придбати більше балістичних ракет для атак по Україні – ISW
Джерело: ISW
Фахівці Інституту вивчення війни прокоментували ракетну атаку РФ по Україні 23 січня зазначивши, що Росія прагне більше атакувати балістикою.
На думку експертів, новий ракетний удар війська РФ здійснили з метою пробити українську ППО.
Для обстрілу окупанти застосували ракети різних типів – С300/С400, крилаті ракети Х-101/555/55, крилаті ракети Ч-22, балістичні ракети “Іскандер”, ракети Х-59/Х-31.
Водночас, зауважили в ISW, вперше за останній час росіяни не використовували під час ударні БпЛА.
Замість цього війська РФ, ймовірно, випустили у повітря приманку, аби експериментувати з ефективністю використання таких приманок і збереження “шахедів” для інших цілей.
Попри це фахівці вважають, що українські сили адаптувалися до нових російських ударних комплексів, і російські війська, ймовірно, продовжують експериментувати з новими ударними пакетами з різними засобами проникнення через українську ППО та змушують Україну розгортати системи ППО в певних місцях.
Речник ПС ЗСУ Юрій Ігнат заявив, що 23 січня російські війська здійснили першочергові пуски балістичних ракет і Україні потрібні додаткові засоби для захисту від цих ракет.
“ISW продовжує оцінювати, що Росія, ймовірно, намагається придбати більше балістичних ракет з-за кордону, включно з Іраном і Північною Кореєю, тому що балістичні ракети можуть бути більш успішними при враженні українських цілей за деяких обставин”, – резюмували фахівці.
- Вранці 23 січня війська РФ атакували Україну 41 ракетою. З них 21 вдалось збити.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
Під час патрулювання лінії державного кордону прикордонники 9 загону імені Січових Стрільців виявили рідкісного птаха-хижака орлана-білохвоста, який потребував негайної допомоги. Поранений птах лежав на землі та не міг злетіти через пошкоджене крило.
17 квітня парламент Молдови проголосував за призначення чергових виборів до законодавчого органу на 28 вересня.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
Під час своєї першої пресконференції на посаді міністра охорони здоров’я США, Роберт Кеннеді-молодший назвав аутизм “епідемією” та зробив низку суперечливих заяв, котрі викликали обурення серед громадськості та експертів.