Росія прагне придбати більше балістичних ракет для атак по Україні – ISW
Джерело: ISW
Фахівці Інституту вивчення війни прокоментували ракетну атаку РФ по Україні 23 січня зазначивши, що Росія прагне більше атакувати балістикою.
На думку експертів, новий ракетний удар війська РФ здійснили з метою пробити українську ППО.
Для обстрілу окупанти застосували ракети різних типів – С300/С400, крилаті ракети Х-101/555/55, крилаті ракети Ч-22, балістичні ракети “Іскандер”, ракети Х-59/Х-31.
Водночас, зауважили в ISW, вперше за останній час росіяни не використовували під час ударні БпЛА.
Замість цього війська РФ, ймовірно, випустили у повітря приманку, аби експериментувати з ефективністю використання таких приманок і збереження “шахедів” для інших цілей.
Попри це фахівці вважають, що українські сили адаптувалися до нових російських ударних комплексів, і російські війська, ймовірно, продовжують експериментувати з новими ударними пакетами з різними засобами проникнення через українську ППО та змушують Україну розгортати системи ППО в певних місцях.
Речник ПС ЗСУ Юрій Ігнат заявив, що 23 січня російські війська здійснили першочергові пуски балістичних ракет і Україні потрібні додаткові засоби для захисту від цих ракет.
“ISW продовжує оцінювати, що Росія, ймовірно, намагається придбати більше балістичних ракет з-за кордону, включно з Іраном і Північною Кореєю, тому що балістичні ракети можуть бути більш успішними при враженні українських цілей за деяких обставин”, – резюмували фахівці.
- Вранці 23 січня війська РФ атакували Україну 41 ракетою. З них 21 вдалось збити.
Лідер фракції “Євросолідарність” Петро Порошенко привіз в Миколаїв партію обладнання для моніторингового центру “Ай-Петрі СВ”, однак “за вказівкою згори” його не впустили на обʼєкт.
Верховний суд Бразилії оголосив, що юристи платформи X не сплатили штрафи належному банку. Штрафи, які юристи X стверджують, що були сплачені, є єдиним невиконаним заходом для поновлення роботи компанії в Бразилії.
Речниця теруправління ДБР у Хмельницькому Катерина Герасімук розповіла, що ДБР вивчає список “ухилянтів”, який знайшли під час обшуків у кабінеті керівниці Хмельницького обласного центру МСЕК Тетяни Крупи.
Станом на 16:00 суботи, 5 жовтня, від початку доби по всій лінії фронту зафіксували 67 бойових зіткнень. Найгарячішим залишається Покровський напрямок.
Цього тижня три українські атомні станції уклали угоди на зведення захисних споруд. Попри те, що Хмельницька — це найменша АЕС в Україні (має в експлуатації 2 енергоблоки), витрати на її захист сягнуть 1,7 мільярда гривень. Це найбільша сума серед усіх станцій.