Росія прагне придбати більше балістичних ракет для атак по Україні – ISW
Джерело: ISW
Фахівці Інституту вивчення війни прокоментували ракетну атаку РФ по Україні 23 січня зазначивши, що Росія прагне більше атакувати балістикою.
На думку експертів, новий ракетний удар війська РФ здійснили з метою пробити українську ППО.
Для обстрілу окупанти застосували ракети різних типів – С300/С400, крилаті ракети Х-101/555/55, крилаті ракети Ч-22, балістичні ракети “Іскандер”, ракети Х-59/Х-31.
Водночас, зауважили в ISW, вперше за останній час росіяни не використовували під час ударні БпЛА.
Замість цього війська РФ, ймовірно, випустили у повітря приманку, аби експериментувати з ефективністю використання таких приманок і збереження “шахедів” для інших цілей.
Попри це фахівці вважають, що українські сили адаптувалися до нових російських ударних комплексів, і російські війська, ймовірно, продовжують експериментувати з новими ударними пакетами з різними засобами проникнення через українську ППО та змушують Україну розгортати системи ППО в певних місцях.
Речник ПС ЗСУ Юрій Ігнат заявив, що 23 січня російські війська здійснили першочергові пуски балістичних ракет і Україні потрібні додаткові засоби для захисту від цих ракет.
“ISW продовжує оцінювати, що Росія, ймовірно, намагається придбати більше балістичних ракет з-за кордону, включно з Іраном і Північною Кореєю, тому що балістичні ракети можуть бути більш успішними при враженні українських цілей за деяких обставин”, – резюмували фахівці.
- Вранці 23 січня війська РФ атакували Україну 41 ракетою. З них 21 вдалось збити.
Батіг, який використовував актор Гаррісон Форд у фільмі “Індіана Джонс і останній хрестовий похід” продали на аукціоні за $525 000.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Італійський бренд Loro Piana, що належить LVMH, потрапив під суд за експлуатацію працівників.
Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила, що Україна і США ведуть детальні переговори щодо угоди, яка передбачає залучення американських інвестицій у виробництво безпілотників в Україні.
Парламент Словенії ухвалив закон, який легалізує евтаназію для невиліковно хворих пацієнтів, який дозволить таким пацієнтам за власним бажанням отримати медикаментозну допомогу для припинення життя.