Росія прагне залучити мігрантів до війни проти України – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Фахівці ISW зауважили, що російська влада прагне змусити мігрантів воювати проти України. Для цього у РФ підготували відповідний законопроєкт.

Зокрема російські пропагандистські ЗМІ повідомили, що МВС РФ розробило проєкт закону, який передбачає режим “контрольованого перебування” в Росії для мігрантів, які незаконно перебувають у країні.

У законопроєкті будуть прописані такі обмеження для мігрантів:

  • заборона реєстрації юридичної особи та приватного підприємця
  • здійснення операції з нерухомістю
  • купівля та продаж транспортні засоби
  • керування автомобілем
  • отримування водійських прав
  • відкривання банківського рахунку
  • переказ коштів
  • реєстрація шлюбу

Також у законопроєкті зазначається, що мігранти повинні повідомляти владу про своє місце проживання та виїзд з РФ.  Мігрантів, які порушуватимуть обмеження, будуть депортувати або утримувати у спеціальних закладах.

На думку фахівців, такі обмеження російська влада своєю для того, аби відштовхнути мігрантів від економічного та соціального життя в Росії і зробити військову службу одним із небагатьох способів залишатись у країні.

В ISW нагадали, що Кремль продовжує широкомасштабні спроби примусити як мігрантів, так і натуралізованих громадян Росії підписувати військові контракти, погрожуючи депортацією та втратою громадянства.

Російська влада також бере участь у паралельних зусиллях змусити мігрантів воювати в Україні в обмін на російське громадянство.

Запропонований законопроєкт також, ймовірно, має на меті заспокоїти російських ультранаціоналістів, які дедалі частіше закликають до жорстких репресій щодо спільнот мігрантів і нарікають на російську міграційну політику.

Один російський ультранаціоналіст назвав обмеження напівзаходами та закликав російську владу запровадити ще більш обмежувальну політику щодо мігрантів.

“Схоже, що Кремль продовжує боротися за те, щоб поєднати зусилля, спрямовані на збільшення промислового потенціалу Росії, одночасно примушуючи мігрантів до військової служби та позбавляючи їх мотивації працювати в Росії. Намагання заспокоїти російських ультранаціоналістів можуть пояснити все більш непослідовну та суперечливу політику Кремля щодо примусу мігрантів до військової служби та зростаючий тиск на російську робочу силу”, – резюмували фахівці.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.

Україна продовжує залишатися основною країною-отримувачем німецького експорту озброєння. На перший квартал року понад 70% схвалених урядом ФРН коштів отримає наша країна.