Росія продала Туреччині вугілля з тимчасово окупованої частини України – Reuters
Джерело: Reuters
У 2023 році Росія експортувала до Туреччини вугілля з тимчасово окупованих територій України на суму щонайменше 14,3 млн доларів.
Такі дані агентство наводить з посиланням на російську митницю.
Згідно з даними, з лютого по липень 2023 року РФ продала Туреччині близько 160 000 тонн вугілля, яке видобули на території окупованих Донеччини та Луганщини. Три виробники, зазначені в митних даних, підтвердили агентству, що протягом цього періоду вони постачали вугілля з двох регіонів до Туреччини.
Дані постачальника комерційних торгових даних показали, що вугілля щонайменше від 10 виробників надходило в Туреччину у вказаний вище період. За даними статистики,
Туреччина була найбільшим експортним напрямом вугілля з окупованих регіонів, на її частку припало 95% постачань за цей період.
Зазначається, що продавці вугілля зареєстровані як у РФ, так і на окупованих частинах України. Покупцями вугілля були компанії, зареєстровані у Гонконзі, ОАЕ та офшорних юрисдикціях, серед яких Беліз та Британські Віргінські острови. Турецьких компаній у списку не було.
Хоча дані про комерційну торгівлю не дають повного розуміння того, як експортувалося вугілля, вони показують, що частина вугілля йшла через портове місто Ростов, а частина через чорноморський порт Новоросійськ, які мають залізничне сполучення з Донеччиною та Луганщиною.
Санкції США, запроваджені 21 лютого 2022 року, за три дні до вторгнення Росії в Україну, забороняють імпорт США з так званих Донецької та Луганської народних республік (ЛНР) або експорт до них. Через два дні Європейський Союз оголосив про заходи, включаючи заборону на імпорт товарів з двох регіонів.
Водночас Туреччина таких обмежень не запроваджувала.
- Поки Туреччина та Європейський Союз намагаються відновити переговори щодо членства країни у ЄС, які зайшли в глухий кут, Анкара розкритикувала наполягання Європарламенту на співпраці у забезпеченні санкцій проти Росії.
- Президент Туреччини Таїп Ердоган заявив у суботу, 16 вересня, що його країна може “розійтися” з Європейським Союзом, якщо це необхідно, відповідаючи на запитання про зміст звіту Європейського парламенту щодо Туреччини.
Служба безпеки завершила досудове розслідування щодо чотирьох російських агентів, які готували теракти у Києві та Львові.
Верховна Рада у середу, 18 вересня, провалила голосування за дерусифікацію понад 300 населених пунктів. Частина народних депутатів заблокували трибуну.
Президент Фінляндії Александер Стубб закликав до розширення Ради Безпеки ООН, скасування її єдиного права вето та зупинення будь-якого члена, який бере участь у незаконній війні, такій як вторгнення Росії в Україну.
В середу, 18 вересня, Північна Корея випустила кілька балістичних ракет малої дальності в бік свого східного узбережжя, про що повідомили Південна Корея та Японія.
Протягом минулої доби, 17 вересня, по всій лінії фронту зафіксовано 194 бойових зіткнень.