Росія привласнила активи Danone та Carlsberg

Джерело: Bloomberg

Росія захопила контроль над дочірніми компаніями французької Danone SA і данської Carlsberg відповідно до указу російського президента Володимира Путіна, спрямованого проти компаній з “недружніх” країн.

Згідно з документом, РФ отримала понад 83 млн звичайних акцій “Данон Росія”, що належать французькій Produits Laitiers Frais Est Europe, та 85 тисяч акцій “Данон Трейд”. У данської Carlsberg Sverige Aktiebolag були відчужені 98,65% часток “Балтики”, у ТОВ “Хоппі Юніон” — 1,35%, у Carlsberg Deutchland GmbH — 0,09%.

Рішення не вплине на фінансові прогнози Danone на 2023 рік, і компанія вживає заходів для захисту прав своїх акціонерів у РФ. Carlsberg назвав це рішення “несподіваним”.

Раніше і Danone і Carlberg заявили про намір продати бізнес в РФ. Річний виторг Danone минулого року становив 93 млрд рублів, а “Балтики” вперше перевищила 100 млрд рублів. У Danone працювало 14000 осіб, у “Балтиці” — близько 9000. Обидві входили до п’ятдесяти найбільших іноземних компаній в РФ.

Раніше стало відомо, що іноземні інвестори, які вийшли з російського ринку, за рік вивели з РФ близько 36 мільярдів доларів.

У червні Кремль таємно підписав законодавчий акт, який дозволяє привласнювати західні активи за нижчими цінами, і обговорює ще сильніші заходи щодо повної націоналізації груп, за словами осіб, знайомих з обговореннями. Задумка економічної команди Путіна полягає в тому, щоб загроза націоналізації стала частиною методу “батога і пряника”: західні країни, котрі заарештували російські активи, будуть “покарані”, а ті, хто грає за кремлівськими правилами, заохочені.

Указ Кремля надає пріоритетні права РФ на купівлю будь-яких західних активів для продажу їх зі “значною знижкою”, щоб їх можна було продати із прибутком.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.

Європейський парламент розглядає можливість пришвидшення відмови від російського газу на один рік, до січня 2027 року. Про це свідчать документи, з якими ознайомилося агентство Reuters.

Міністр оборони України Денис Шмигаль представив оновлений склад своєї команди.

Від початку 2025 року в Україні відбувається близько 15 кібератак щодня. Основним джерелом кібератак залишається Росія.

З 1 серпня Укрзалізниця вводить обов’язкову верифікацію через “Дія.Підпис” при купівлі та поверненні квитків на низку популярних поїздів, що викликало обурення серед частини пасажирів, які не мають застосунку.