Росія привласнила активи Danone та Carlsberg
Джерело: Bloomberg
Росія захопила контроль над дочірніми компаніями французької Danone SA і данської Carlsberg відповідно до указу російського президента Володимира Путіна, спрямованого проти компаній з “недружніх” країн.
Згідно з документом, РФ отримала понад 83 млн звичайних акцій “Данон Росія”, що належать французькій Produits Laitiers Frais Est Europe, та 85 тисяч акцій “Данон Трейд”. У данської Carlsberg Sverige Aktiebolag були відчужені 98,65% часток “Балтики”, у ТОВ “Хоппі Юніон” — 1,35%, у Carlsberg Deutchland GmbH — 0,09%.
Рішення не вплине на фінансові прогнози Danone на 2023 рік, і компанія вживає заходів для захисту прав своїх акціонерів у РФ. Carlsberg назвав це рішення “несподіваним”.
Раніше і Danone і Carlberg заявили про намір продати бізнес в РФ. Річний виторг Danone минулого року становив 93 млрд рублів, а “Балтики” вперше перевищила 100 млрд рублів. У Danone працювало 14000 осіб, у “Балтиці” — близько 9000. Обидві входили до п’ятдесяти найбільших іноземних компаній в РФ.
Раніше стало відомо, що іноземні інвестори, які вийшли з російського ринку, за рік вивели з РФ близько 36 мільярдів доларів.
У червні Кремль таємно підписав законодавчий акт, який дозволяє привласнювати західні активи за нижчими цінами, і обговорює ще сильніші заходи щодо повної націоналізації груп, за словами осіб, знайомих з обговореннями. Задумка економічної команди Путіна полягає в тому, щоб загроза націоналізації стала частиною методу “батога і пряника”: західні країни, котрі заарештували російські активи, будуть “покарані”, а ті, хто грає за кремлівськими правилами, заохочені.
Указ Кремля надає пріоритетні права РФ на купівлю будь-яких західних активів для продажу їх зі “значною знижкою”, щоб їх можна було продати із прибутком.
- 22 лютого держдума Росії в третьому читанні ухвалила законопроєкт, що дозволяє уряду тимчасово припиняти надання та розповсюдження офіційної статистичної інформації в РФ.
- З 1 вересня 2023 року усі російські медичні установи зможуть ремонтувати обладнання, користуючись неоригінальними запчастинами та комплектуючими.
- Дефіцит бюджету Росії підскочив у перші два місяці 2023 року, проте видатки демонструють ознаки повільнішого зростання на тлі війни проти України.
- У 2022 році експорт російського газу до Європи різко впав до абсолютного мінімуму з часів СРСР, оскільки його найбільший споживач скоротив імпорт через повномасштабне вторгнення Москви до України, а головний трубопровід пошкоджений вибухами.
Суддя федерального суду Каліфорнії Сьюзен Іллстон 9 травня тимчасово заборонила близько 20 державним агентствам продовжувати широкомасштабні скорочення, ініційовані президентом США Дональдом Трампом. Заборона діятиме протягом двох тижнів.
Сполучені Штати погодили передачу Україні 125 далекобійних ракет та 100 ракет для зенітно-ракетних комплексів Patriot від Німеччини.
Колишнього міського голову Херсона, Володимира Миколаєнка, російські окупанти викрали у квітні 2022 року. Чоловіка планували обміняти, однак він відмовився, поступившись своїм місцем тяжкохворому полоненому.
Мільярдер й засновник Microsoft Білл Гейтс заявив, що планує передати “практично всі” свої статки на благодійність через свій фонд.
Міністерство Талібану з пропаганди чеснот та запобігання пороку оголосило гру в шахи харамом (гріхом).