Росія шукає працівників для риття окопів у Курську
Джерело: Sky News
За даними військових аналітиків, Росія будує оборонні споруди приблизно за 17 кілометрів на північ від найвіддаленішої позиції України в Курській області. Ворог також шукає людей, які копатимуть окопи.
Згідно з оголошенням про роботу на російському вебсайті Avito, людям пропонують від 150 000 до 371 000 рублів за копання фортифікаційних споруд в Курську.
В іншому оголошенні зазначено, що робочий майданчик розташований у місті Курськ, на “другій лінії оборони”, і що роботи передбачають “риття окопів”. Графік роботи вказано “цілодобово”.
У деяких оголошеннях йдеться про те, що працівники отримають “уніформу, житло, харчування і зони відпочинку”, а також проїзд на роботу та компенсацію за проїзд.
- Представник МНС Росії у міжвідомчому оперативному штабі Артем Шаров повідомив, що з Курської області вже евакуювали 76 тисяч жителів.
- Аналітики ISW прокоментували реакцію Кремля на події у Курській області РФ, зауваживши, що російська влада опинилась у суперечливому становищі.
- Україна планує відкрити гуманітарні коридори для евакуації жителів Курської області через активні бойові дії в регіоні.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.