Росія скасовує обмеження на прохід вантажних суден Керченською протокою
Джерело: Reuters
У четвер, 20 липня, Росія зняла обмеження на рух вантажних суден через Керченську протоку між Азовським і Чорним морями.
“Судна сьогодні вийшли, але кажуть, що вночі, ймовірно, перекриють навігацію”, – сказав Андрій Сизов, директор консалтингової компанії “Sovecon”.
16 липня російська влада зупинила рух вантажних суден через Керченську протоку після атак безпілотників.
Через Керченську протоку проходить близько третини експорту зерна з Росії.
Цей маршрут також використовується для експорту сирої нафти, мазуту та зрідженого газу.
- 17 липня президент РФ Володимир Путін поклав відповідальність за підрив Кримського мосту на Україну та погрожував “реакцією”.
- Від 21 липня Міноборони України розглядатиме усі судна, які прямують Чорним морем до російських портів або тих, що розташовані на окупованих теренах такими, що перевозять військову зброю.
- Президент Володимир Зеленський повідомив, що знищене росіянами зерно в Одеському порту призначалося для Китаю.
- 16 липня з морського порту Одеси вийшло останнє судно в межах Чорноморської зернової ініціативи.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.
Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.
Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.
Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.