Росія та Ірак поглиблюють співпрацю через пропагандистський Telegram-канал – ISW
Джерело: ISW
Іракські офіційні особи повідомили про зацікавленість у розвитку двосторонніх відносин з Росією. Тим часом Кремль використовує пропагандистський Telegram-канал “Rybar” для посилення свого впливу та просування інтересів у регіоні.
“Телеграм-канал Rybar повідомив 25 січня, що його команда, включаючи засновника Михайла Звінчука, протягом останнього тижня відвідала Ірак. У межах візиту відбулися зустрічі з іракськими високопосадовцями, включно з прем’єр-міністром Мохаммадом Шиа Аль-Судані. Іракська сторона висловила готовність до розширення торгівлі та залучення іноземних інвестицій з Росії, наголошуючи на важливості розвитку двосторонніх відносин”, – йдеться у звіті.
Також канал закликав російські компанії, медіа, блогерів та інвесторів активно досліджувати можливості співпраці з Іраком.
Як зауважили аналітики, це не перший крок Кремля у цьому напрямку. Зокрема, представники Rybar ще в серпні 2024 року зустрічалися з іракськими посадовцями, демонструючи зацікавленість у посиленні взаємодії між країнами.
За даними експертів, Росія прагне посилити свою роль у регіоні, готуючись до можливого скорочення американської військової присутності в Іраку. Кремль розглядає цей напрямок як стратегічну можливість для зміцнення впливу та витіснення США як ключового партнера з безпеки.
Нещодавнє падіння режиму Башара Асада в Сирії, ймовірно, спонукало Москву переглянути свої зовнішньополітичні стратегії у Близькосхідному регіоні. У цьому контексті Ірак розглядається як важливий партнер для Росії у сфері торгівлі, інфраструктури та безпеки.
- Аналітики ISW зреагували на коментарі президент РФ Володимира Путіна щодо погроз лідера США Дональда Трампа знизити ціну на нафту, аби скоротити доходи Росії для війни з Україною.
У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.
Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.
Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.
Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.
22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.