Росія вдає, що розв’язує проблему, яку сама й створила — Боррель про вихід РФ із «зернової угоди»

Джерело: сайт Європейської служби зовнішніх справ.

Високий представник Європейського Союзу Жозеп Боррель назвав спроби Росії звертатися до країн Африки – використанням продовольства як зброї. Замість відкриття чорноморських портів України у РФ пропонують безоплатно надати певну кількість зерна певним країнам.

“Поки світ має справу з перебоями у постачаннях (продовольства – ред.) і вищими цінами, Росія звертається до вразливих країн, зокрема в Африці, з двосторонніми пропозиціями щодо обмежених постачань зерна, вдаючи, що розв’язує проблему, яку вона сама й створила. Це цинічна політика свідомого використання їжі як зброї”, – сказав Боррель.

Він підкреслив, що ЄС планує підтримувати спроби ООН і Туреччини поновити “Чорноморську зернову ініціативу”. Також блок буде працювати над зміцненням “коридорів солідарності” як альтернативних для експорту української сільськогосподарської продукції через країни-члени ЄС.

Також Євросоюз збільшить фінансову підтримку країн та людей, які найбільше цього потребують. Для цього виділять 18 мільярдів євро для забезпечення продовольчої безпеки до 2024 року.

Боррель попросив партнерів ЄС закликати Росію повернутися до “зернової угоди”. Також він закликав утриматися від перешкоджання функціонуванню агроінфраструктури України.

Міністерство закордонних справ України дало розпорядження з 18 травня відновити надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном.

Станом на 20:30 п’ятниці, 17 травня, ворог веде активні наступальні та штурмові дії на Покровському та Придніпровському напрямках.

Київська обласна рада підтримала надання Київському обласному центру допомоги Захисникам України імені Баранова Віталія Анатолійовича.

Згідно з постановою уряду №560 від 16 травня, повістка буде вважатися врученою в разі проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відсутність адресата, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси місця проживання.

Президент України Володимир Зеленський постановив нагородити медаллю “За військову службу Україні” старшого сержанта 10-ї ОГШБр ЗСУ Степана Барна.