Росія вербує сербів для поповнення своїх військових сил – The Guardian
Джерело: The Guardian
Ґрунтуючись на свідченнях двох сербських бійців, які прибули до Росії, а також на оприлюдненому списку завербованих сербів, The Guardian виявила, що російські чиновники, схоже, планували залучити сотні сербських громадян для посилення армії.
З початку війни в Україні Росія запровадила низку законів, щоб заманити іноземних громадян до своїх лав. Володимир Путін на нараді з питань безпеки невдовзі після того, як його війська вторглися в Україну, сказав, що Кремль має допомогти людям з-за кордону, які планують воювати на боці Росії.
Відтоді Путін підписав указ про зниження мінімальної тривалості військової служби за контрактом для іноземців з п’яти років до одного, а також запропонував прискорений набір неросійських бойовиків.
Проросійські настрої особливо високі серед ультранаціоналістичних груп Сербії, які організували низку промосковських мітингів з початку війни Росії в Україні.
Очолював сербську схему вербування Давор Савічич – серб, який багато років воював під час першого вторгнення Росії в Україну в 2014 році.
Савічича також пов’язують із ПВК “Вагнер”. Відомо, що раніше він також воював у Сирії разом з ПВК “Вагнер”.
“Ми зараз офіційно підписуємо контракт з міністерством оборони Росії. Солдати проходять через Красногорський військкомат. Після додаткової підготовки хлопців відправляють на Луганський напрямок”, – розповів Савічич.
У січні минулого року президент Сербії Александар Вучич роздратовано відреагував на національному телебаченні після відео в російських новинах, де стверджувалося, що сербські добровольці навчаються воювати разом із військами ПВК “Вагнер” в Україні.
“Чому ви, з “Вагнера”, дзвоните комусь із Сербії, коли знаєте, що це проти наших правил?” – сказав президент, посилаючись на закон, який забороняє сербам брати участь у війнах за кордоном.
Сербський міністр оборони Мілош Вучевич також застеріг сербів від переходу до російської армії. Відтоді притягнуто до кримінальної відповідальності понад два десятки сербів.
- У Росії приватна військова компанія “Редут” вербує найманців під виглядом “добровольців”, у тому числі колишніх членів ПВК “Вагнер”. Угруповання, найімовірніше, налічує понад 7000 осіб.
- На тимчасово окупованих територіях українців, які отримали паспорт Російської Федерації з 1 жовтня будуть мобілізувати на війну.
- 29 вересня президент Росії Володимир Путін підписав указ про проведення чергової осінньої призовної кампанії, призвавши на строкову військову службу 130 тисяч громадян.
- Кубинська влада заявила, що арештувала 17 осіб які нібито заманювала кубинців вступати до російської армії та воювати проти України.
Президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва під час своєї зупинки у Москві 14 травня після візиту до Китаю не зустрівся з очільником Кремля Володимиром Путіним, як анонсував раніше.
Комітет міністрів Ради Європи офіційно запустив процес створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України. Відповідне рішення ухвалили 14 травня на засіданні у Люксембурзі.
Зйомки російського художнього фільму про події 2022 року у Маріуполі призвели до відключення зв’язку та інтернету в тимчасово окупованій частині Донецької області.
Спанієль Чарлі, який став талісманом і вірним другом для нацгвардійців на передовій, загинув.
Російська економіка перебуває у гіршому стані, ніж це подає офіційна статистика Кремля, мовиться у звіті Стокгольмського інституту перехідної економіки (SITE), підготовленому для міністрів фінансів ЄС. Хоча Росія заявляє про зростання ВВП на 4,3% у 2024 році, експерти SITE вважають ці цифри недостовірними через ймовірне заниження інфляції та приховані витрати на війну проти України.