Росія відправляє африканських студентів на війну проти України – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Росія проводить глобальну кампанію з вербування іноземних найманців щонайменше у 21 країні, включно з кількома державами Африки.

За даними агенції, кампанії з набору в армію пропонують вигідні бонуси під час підписання контракту і зарплати тим, хто приєднається до них на умовах контрактників. Зокрема це стосується мігрантів та іноземних студентів.

“Використовуючи тактику, вперше застосовану найманою групою “Вагнер”, російські посадовці дедалі частіше погрожують не подовжувати візи африканським студентам і молодим робітникам, якщо вони не погодяться вступити до лав збройних сил”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що деяких африканців, які перебувають у Росії за робочими візами, затримали, і змусили вибирати між депортацією та відправленням на фронт. Деяким з них вдалося відкупитися, щоб залишитися в країні й уникнути військової служби, розповів один із європейських чиновників.

За словами іншого співрозмовника видання, російська практика відправки мігрантів і студентів у бій під примусом з’явилася ще на початку війни. Ці військовослужбовці зазнають особливо високих втрат, бо їх дедалі частіше направляють на ризиковані наступальні маневри для захисту більш підготовлених підрозділів.

На початку цього року уряд Катманду заявив, що йому відомо про приблизно 400 молодих непальських чоловіків, завербованих Росією, але багато інших, ймовірно, підписалися без відома уряду. Як пояснили журналісти, рішення Індії припинити набір непальських гуркхів у свою армію, поклавши край 200-річній традиції, можливо, спонукало непальців шукати роботу в Росії та інших країнах.

За словами Євгена Примакова, глави “Росспівробітництва”, організації, що займається поширенням знань про Росію за кордоном, нині в РФ навчається 35-37 тисяч африканських студентів.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.