Росія відправляє африканських студентів на війну проти України – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Росія проводить глобальну кампанію з вербування іноземних найманців щонайменше у 21 країні, включно з кількома державами Африки.

За даними агенції, кампанії з набору в армію пропонують вигідні бонуси під час підписання контракту і зарплати тим, хто приєднається до них на умовах контрактників. Зокрема це стосується мігрантів та іноземних студентів.

“Використовуючи тактику, вперше застосовану найманою групою “Вагнер”, російські посадовці дедалі частіше погрожують не подовжувати візи африканським студентам і молодим робітникам, якщо вони не погодяться вступити до лав збройних сил”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що деяких африканців, які перебувають у Росії за робочими візами, затримали, і змусили вибирати між депортацією та відправленням на фронт. Деяким з них вдалося відкупитися, щоб залишитися в країні й уникнути військової служби, розповів один із європейських чиновників.

За словами іншого співрозмовника видання, російська практика відправки мігрантів і студентів у бій під примусом з’явилася ще на початку війни. Ці військовослужбовці зазнають особливо високих втрат, бо їх дедалі частіше направляють на ризиковані наступальні маневри для захисту більш підготовлених підрозділів.

На початку цього року уряд Катманду заявив, що йому відомо про приблизно 400 молодих непальських чоловіків, завербованих Росією, але багато інших, ймовірно, підписалися без відома уряду. Як пояснили журналісти, рішення Індії припинити набір непальських гуркхів у свою армію, поклавши край 200-річній традиції, можливо, спонукало непальців шукати роботу в Росії та інших країнах.

За словами Євгена Примакова, глави “Росспівробітництва”, організації, що займається поширенням знань про Росію за кордоном, нині в РФ навчається 35-37 тисяч африканських студентів.

Протягом дня, 19 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 59 вибухів. 

Міністерство закордонних справ Німеччини заявило в п’ятницю, 19 липня, що громадянина Німеччини в Білорусі засудили до смертної кари і Берлін інтенсивно спілкується з владою в Мінську щодо його долі.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 19 липня, від початку цієї доби по всій лінії фронту відбулося 101 бойове зіткнення. 

Сьогодні, 19 липня, відбувся замах на українську мовознавицю, політикиню, викладачку, доктора філологічних наук Ірину Фаріон….

Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич повідомив, що внаслідок російського ракетного удару по Миколаєву вже відомо про 14 поранених, серед них четверо неповнолітніх.