Росія відправила на війну проти України експериментальні БТР-90 – Forbes

Джерело: Forbes

Арзамаський машинобудівний завод у Нижньогородській області з 1994 року виробив менше десятка колісних БТР-90. Восьмиколісні 23-тонні машини протягом декількох років в експериментальному режимі використовувалися російськими внутрішніми військами, а потім були відправлені на зберігання до 38-го науково-дослідного інституту в підмосковній Кубинці.

За словами американського військового аналітика Девіда Акса, на той час потреби у нових БТРах просто не було. Старі БТР-80, БТР-70 і БТР-60 добре виконували свою роботу і їх було досить багато.

“Два десятиліття потому розрахунки змінилися. Тож БТР-90 знову використовуються в Україні. На відео, яке нещодавно поширилося в соціальних мережах, можна помітити щонайменше один БТР-90 в дії на війні Росії проти України”, – прокоментував він.

Водночас Акс зауважив, що не важко зрозуміти, чому росіяни вирішили вилучити 30-річні експериментальні машини з довгострокового зберігання і відправити їх на передову. За майже два роки запеклих боїв армія РФ втратила близько 4 тисяч БМП і БТР. Це становить приблизно третину від кількості таких машин, які були на озброєнні російської армії у лютому 2022 року.

Утім, за словами заступника гендиректора державної компанії “Ростех” Володимира Аряткова, російська промисловість здатна випустити тисячу нових і модернізованих БМП і БТР у 2023 році. Проте необхідно десь знайти ще кілька тисяч машин. Російським технічним фахівцям вже доводиться діставати з довгострокового зберігання останні БМП-1 і БТР-50, випущені в 1960-х і 1950-х роках. Зважаючи на це, вони звертають свою увагу на склади експериментальних установ, таких як 38-й науково-дослідний інститут.

При цьому Акс стверджує, що БТР-90 – “непогана машина”. Його корпус більший, ніж у старого БТР-80. Він має 30-міліметрову автоматичну гармату 2А42 і броню, здатну захистити його від кулеметного вогню. А колісна платформа в БТР-90 схожа на ту, яку використовує його попередник БТР-80. І такою ж гарматою озброєно гусеничну БМП-2.

“Проблема з БТР-90 не в ньому самому. Проблема у відчаї, з яким зіштовхнулася російська промисловість. Кремль вперто намагається мобілізувати свою військову промисловість для війни, яка може затягнутися до 2025 року або пізніше”, – пояснив аналітик.

Також він додав, що через санкції Москва змушена замінювати іноземні компоненти на російські, щоб розширити виробництво танків Т-72 і Т-90. А ще вона намагається відновити виробництво Т-80 “з нуля”.

“Проте ці зусилля потребують часу і грошей. А тим часом російські полки все ще потребують свіжої техніки, їм потрібні тисячі одиниць, щоб поповнити безперервні бойові втрати. Полки візьмуть будь-які БМП і БТРи, які тільки зможуть отримати. Включаючи експериментальні БТР-90”, – переконаний Акс.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.

З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.

Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.

Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.

Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.