Росія виходить з рибальської угоди з Великою Британією 1956 року

Джерело: Reuters

Росія виходить з угоди про риболовлю 1956 року, укладеної з Великою Британією радянським лідером Микитою Хрущовим.

У виданні зазначають, що вихід з даної угоди свідчить про те, наскільки глибокою стала прірва між Росією та Заходом після двох років конфлікту та риторики холодної війни.

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року спричинило найсерйознішу конфронтацію між РФ та Заходом з часів Кубинської ракетної кризи 1962 року, і кожна сторона вважає іншу підступним ворогом.

Угода про риболовлю була підписана в Лондоні в переломний момент холодної війни: того року Хрущов засудив Йосипа Сталіна, запропонував мирне співіснування із Заходом і навіть відвідав Велику Британію в квітні.

Сьогодні ситуація між Росією та Заходом набагато серйозніша.

Рибальська угода 1956 року дозволила британським суднам заходити в багаті рибальські угіддя Баренцевого моря, узбережжя Кольського півострова та вздовж узбережжя острова Колгуєва.

“Коли Микита Хрущов прийняв цю угоду в 1956 році, важко сказати, чим він керувався, але це точно не було національним інтересом. Англійцям потрібно вивчити деякі прислів’я: “Росіяни запрягають коня повільно, але їдуть на ньому швидко””, — сказав у заяві спікер нижньої палати Держдуми В’ячеслав Володін.

Після повномасштабного вторгнення в Україну Захід наклав, як він назвав, найсуворіші санкції, які коли-небудь накладалися на велику економіку. Росія розглядає санкції як оголошення економічної війни, хоча минулого року її економіка зросла на 3,6%.

Велика Британія 21 лютого запровадила санкції проти шести осіб, які керують колонією, де минулого тижня помер російський опозиціонер Олексій Навальний.

“Коли люди запитують, чи можемо ми відповісти на санкції, відповідь така: ми можемо”, – сказав Володін, додавши, що британські судна виловили тисячі тонн тріски та пікші в російських водах.

Намагання Росії зміцнити свою військову базу на сході Лівії, після повалення режиму Асада у Сирії, зіштовхуються зі спротивом з боку лівійського уряду.

Вчора, 20 грудня, Рада директорів Міжнародного валютного Фонду затвердила шостий перегляд програми “Механізм розширеного фінансування” (EFF), що дає Україні доступ до приблизно 1,1 млрд доларів.

США скасували нагороду в 10 мільйонів доларів за Ахмеда аль-Шараа, лідера “Хайят Тахрір аш-Шам” (ХТШ) – угруповання, яке повалило режим Башара Асада.

21 грудня президент України Володимир Зеленський провів маштабні кадрові перестановки в міністерстві закордонних справ, а також звільнив низку послів.

Днями видання The Economist опублікувало матеріал про декомунізацію і дерусифікацію в Одесі. Однак, автор висвітлив ситуацію однобоко і повторював російські наративи.