Росія виходить з рибальської угоди з Великою Британією 1956 року

Джерело: Reuters

Росія виходить з угоди про риболовлю 1956 року, укладеної з Великою Британією радянським лідером Микитою Хрущовим.

У виданні зазначають, що вихід з даної угоди свідчить про те, наскільки глибокою стала прірва між Росією та Заходом після двох років конфлікту та риторики холодної війни.

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року спричинило найсерйознішу конфронтацію між РФ та Заходом з часів Кубинської ракетної кризи 1962 року, і кожна сторона вважає іншу підступним ворогом.

Угода про риболовлю була підписана в Лондоні в переломний момент холодної війни: того року Хрущов засудив Йосипа Сталіна, запропонував мирне співіснування із Заходом і навіть відвідав Велику Британію в квітні.

Сьогодні ситуація між Росією та Заходом набагато серйозніша.

Рибальська угода 1956 року дозволила британським суднам заходити в багаті рибальські угіддя Баренцевого моря, узбережжя Кольського півострова та вздовж узбережжя острова Колгуєва.

“Коли Микита Хрущов прийняв цю угоду в 1956 році, важко сказати, чим він керувався, але це точно не було національним інтересом. Англійцям потрібно вивчити деякі прислів’я: “Росіяни запрягають коня повільно, але їдуть на ньому швидко””, — сказав у заяві спікер нижньої палати Держдуми В’ячеслав Володін.

Після повномасштабного вторгнення в Україну Захід наклав, як він назвав, найсуворіші санкції, які коли-небудь накладалися на велику економіку. Росія розглядає санкції як оголошення економічної війни, хоча минулого року її економіка зросла на 3,6%.

Велика Британія 21 лютого запровадила санкції проти шести осіб, які керують колонією, де минулого тижня помер російський опозиціонер Олексій Навальний.

“Коли люди запитують, чи можемо ми відповісти на санкції, відповідь така: ми можемо”, – сказав Володін, додавши, що британські судна виловили тисячі тонн тріски та пікші в російських водах.

Оксфордський університет на церемонії Encaenia вручив почесні докторські ступені за визначні досягнення у своїх професійних сферах вісьмом науковцям. Серед них зокрема історики Сергій Плохій і Тімоті Снайдер.

На Черкащині керівника структурного підрозділу одного з підприємств підозрюють у незаконному видобутку вторинних каолінів. Протиправна діяльність завдала державі понад 190 мільйонів гривень збитків.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Міністерство закордонних справ Ірану викликало тимчасового повіреного у справах України в Тегерані у зв’язку з висловлюваннями окремих українських посадовців щодо дій США та Ізраїлю проти Ісламської Республіки.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.