Росія вийшла з Ради Баренцевого/ Євроарктичного регіону

Джерело: пресслужба МЗС РФ

18 вересня міністерство закордонних справ РФ оголосило про вихід з Ради Баренцева/Євроарктичного регіону, до якої входять Данія, Ісландія, Норвегія, Фінляндія, Швеція та Комісія Європейських спільнот (Barents Euro-Arctic Council, BEAC).

У російському відомстві заявили, що рішення було ухвалено після того, як Фінляндія “не підтвердила готовність” передати РФ головування у жовтні за принципом ротації.

Глава російського МЗС Сергій Лавров направив послання про вихід Росії учасникам та Секретаріату організації, а також голові європейської дипломатії Жозепу Боррелю.

Одначе, РФ нібито продовжить виконувати свої “національні завдання на Півночі” і залишиться відкритою для взаємодії з тими, хто “налаштований конструктивно, готовий до рівноправного діалогу та взаємовигідної спільної роботи”.

Після початку повномасштабної війни РФ проти України країни-учасниці Ради Баренцева/Євроарктичного регіону призупинили співпрацю з Росією через порушення принципів та цілей організації.

BEAC засноване у 1993 році в інтересах забезпечення сталого розвитку регіону та розширення співпраці у галузі економіки, торгівлі, науки та техніки, навколишнього середовища. Велика Британія, Німеччина, Італія, Канада, Нідерланди, Польща, Франція, США та Японія мають статус спостерігачів при Раді.

Актор Руперт Ґрінт, відомий за роллю Рона Візлі у фільмах про Гаррі Поттера, отримав дозвіл на будівництво екомістечка на території свого маєтку в графстві Гартфордшир.

Посольство США в Ємені засудило вбивство кореспондента Al Arabiya Мохаммеда Айди, який загинув після вибуху закладеного в його автомобілі пристрою в місті Мукалла. Вашингтон закликав встановити винних і притягнути їх до відповідальності.

У Міністерстві закордонних справ Росії повідомили про закриття консульства Румунії у Санкт-Петербурзі. Тоді як румунського генерального консула оголосили персоною нон ґрата.

Президент України Володимир Зеленський розповів про те, що розвідники здобули дані про ситуацію в Криму та на інших тимчасово окупованих територіях.

Японські вчені виявили на острові Хоккайдо сліди падіння астероїда, яке могло бути однією з причин масового вимирання динозаврів наприкінці крейдового періоду близько 66 мільйонів років тому.