Росія використовує для постачання нафти нові танкери, щоб обійти санкції
Джерело: Bloomberg
Росія продовжує експортувати нафту зі свого головного тихоокеанського термінала новими танкерами, щоб обійти останні санкції США.
За даними Bloomberg та Kpler, з 30 січня по 16 лютого, у порту Козьміно завантажили 16 танкерів нафтою марки ESPO. Жоден з цих танкерів не був включений до санкційного списку Сполучених Штатів.
З кінця січня низка суден, більшість з яких вперше перевозили нафту ESPO, курсували під прапорами Панами, Островів Кука, Сьєрра-Леоне та Джибуті. 15 з 16 танкерів направлялись до Китаю. Більшість цих суден належать компаніям, які зареєстровані у Шанхаї, Гонконзі та на Сейшельських островах.
Ставки фрахту на маршруті Козьміно-Азія після запровадження санкцій США у січні різко зросли, але згодом стабілізувались. На цей час плата становить близько 5 млн доларів за рейс тривалістю 3-5 днів до Китаю. Це на 1,5 млн доларів вище, аніж до запровадження санкцій, але менше, аніж одразу після того, як вони почали діяти.
- Країни “Великої сімки” розглядають можливість додаткового посилення санкцій щодо російської нафти, повідомляє Bloomberg, посилаючись на проєкт доручення, підготовлений для міністрів фінансів G7.
Увечері 4 квітня російська армія атакувала балістикою Кривий Ріг Дніпропетровської області, внаслідок чого загинули 14 цивільних, серед них 6 дітей
Голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл заявив, що нові тарифи, запроваджені адміністрацією Трампа, ймовірно, призведуть до вищої інфляції та сповільнення економічного зростання США.
Американські акції суттєво впали після інавгурації президента Дональда Трампа у січні. З 17 січня — п’ятниці перед днем інавгурації — фондовий ринок США втратив близько 9,6 трильйона доларів, згідно з даними FactSet і Dow Jones Market Data.
За три роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну правоохоронці зафіксували понад 150 тисяч воєнних злочинів. Російські військові залишали за собою слід насильства всюди, куди приходили. Така кількість злочинів свідчить, що ці злочини — не випадковість, а частина цілеспрямованої політики знищення України. Українська судова система поки що не відображає масштабів і системності цих злочинів. У вироках бракує контексту — судді часто не відтворюють повної картини дій Росії проти цивільного населення України. Експертка МІПЛ з міжнародного гуманітарного права Анна Рассамахіна пояснила як це виправити й чому це критично важливо для справедливості.
Вірменський президент Ваагн Хачатурян 4 квітня підписав закон про початок вступу Вірменії до Європейського Союзу.