Росія використовує в Україні вдосконалені ударні гелікоптери Ка-52 – британська розвідка

Джерело: Twitter міноборони Великої Британії

Британські розвідники зауважили, що Росія посилила свої війська у Запорізькій області, надавши їм модифіковані ударні гелікоптери Ка-52.

За жданими фахівців, в той час, коли ЗСУ продовжують контрнаступальні операції у запорізькій області, однією з найвпливовіших російських систем озброєння у цьому районі є ударний гелікоптер Ка-52.

Найімовірніше, що від початку повномасштабного вторгнення РФ втратила близько 40 таких гелікоптерів, проте вони завдали Україні чималих збитків.

Останніми місяцями Росія, посилила свої війська на півдні принаймні невеликою кількістю абсолютно нових варіантів Ка-52М: сильно модифікованого літака, вдосконаленого на досвіді Росії в Сирії.

Докази, що підтверджують використання нового варіанту Ка-52 в Україні, включають фотографії, опубліковані в соціальних мережах, на яких екіпаж позує біля нового літака та дякує добровольцям.

Ще одним ключовим удосконаленням парку Ка-52 є інтеграція нової протитанкової ракети LMUR, яка має радіус дії приблизно 15 км. Екіпажі Ка-52 швидко використали можливості для запуску цієї зброї за межі радіуса дії української ППО

  • 25 липня начальниця об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України капітан 1-го рангу Наталя Гуменюк зазначила, що через сезон “бавовни” росіяни стали відчувати “снарядний голод” на лівобережжі Херсонщини.

23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.

Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.

Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.