Росія виробляє снаряди втричі швидше та в чотири рази дешевше, ніж західні партнери України

Джерело: Sky News

Спорядження військ України боєприпасами стає серйозною проблемою через значний дефіцит та недолік артилерійських снарядів. Російська армія виробляє артилерійські снаряди втричі швидше та в чотири рази дешевше, ніж західні партнери України.

Аналіз консалтингової компанії Bain & Company вказує, що у 2024 році російські заводи можуть виробити або відновити близько 4,5 млн артилерійських снарядів, у той час, як західні країни вироблять лише 1,3 млн.

Нестача снарядів стала настільки критичною, що військовим ЗСУ доводиться економити боєприпаси навіть у навчальних цілях. Наприклад, новобранці, навчаючись у Великій Британії, мусять симулювати стрільбу з протитанкових гранатометів ракетами N-LAW через відсутність відповідних боєприпасів.

Також фабрика Thales у Белфасті, яка виробляє ці ракети, працює лише чотири дні на тиждень, не забезпечуючи достатньої кількості боєприпасів для потреб військових. За словами директора фабрики Філіпа МакБрайда, їм необхідні додаткові замовлення від міністерства оборони для збільшення виробництва.

Станом на 23 червня Росія зосередила свої зусилля на Покровському напрямку, де відбулася майже половина від загальної кількості бойових зіткнень.

Начальник управління нацбезпеки адміністрації президента Південної Кореї Чан Хо Чжин заявив, що країна може скасувати обмеження щодо військової допомоги Україні. Це трапиться, якщо Росія надасть Північній Кореї високоточну зброю.

На одному з енергетичних об’єктів Києва виявили тіло чоловіка. Загиблим є працівник підприємства.

Власник будинку на півночі Лондона Чарльз Рівз після повернення з роботи за кордоном виявив, що його родинний дім перетворили на ферму з вирощування канабісу. 10 тонн ґрунту висипали прямо всередині будівлі.

Кілька десятків однакових графіті у виглядів літаків-винищувачів із трунами та написом “Mirage для України” зафіксувала поліція у трьох округах Парижа.