Росія заглушила GPS літака Гранта Шаппса під час його візиту до Польщі
Джерело: The Telegraph
Росія заглушила сигнал системи глобального позиціювання (GPS) офіційного літака міністра оборони Великої Британії Гранта Шаппса під час його поїздки до Польщі.
Шаппс летів в літаку Dassault 900LX Envoy Королівських ВПС, щоб відвідати військову базу на Мазурі поблизу кордону з Білоруссю.
Проте, коли літак пролітав повз Калінінград, пілоти літака втратили доступ до GPS.
На зворотному рейсі Росія знову заблокувала систему, цього разу на 30 хвилин.
Внутрішній Wi-Fi літака також тимчасово не працював під час обох атак.
Джерело в обороні заявило, що перешкоди були “безпосередньо пов’язані з Путіним і нападом на Україну, а також з делікатною ситуацією навколо Калінінграда”.
Однак Шаппса запевнили, що це не загрожує безпеці літака. Пілоти мали план дій на випадок такої ситуації та змогли керувати іншими доступними засобами.
“Хоча Королівські ВПС добре готові впоратися з цим, це все одно створює непотрібний ризик для цивільних літаків і потенційно може поставити під загрозу життя людей. Цьому немає виправдання, і це дуже безвідповідально з боку Росії”, – додало джерело на умовах анонімності.
- 26 лютого Повітряні Сили Німеччини підняли у повітря винищувач Eurofighter з метою перехоплення російського військового літака Іл-20М у районі Фінляндії.
- Протягом лютого цього року Повітряні сили Збройних сил України збили 13 російських літаків.
- Франція підняла у повітря винищувачі Mirage для перехоплення російського літака Іл-20 біля узбережжя.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 10 січня. З початку доби відбулося 198 бойових зіткнень.
У 2022 році Медійна ініціатива за права людини (МІПЛ) створила департамент документування міжнародних злочинів, який фіксує випадки насильницьких зникнень, катувань і інших злочинів Росії проти українців. Зафіксовано 1887 викрадених осіб, але ця цифра постійно змінюється.
Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп на кілька місяців відтермінував виконання своєї передвиборчої обіцянки завершити війну РФ проти України за “24 години”. Цю зміну європейські партнери розцінили як сигнал про те, що його адміністрація не планує негайно припиняти підтримку Києва.
У 2025 році Норвегія спрямує найбільшу військову допомогу у своїй історії — понад 2 мільярди євро — саме для України. Ці домовленості, зауважив глава Міноборони України, виведуть співпрацю на новий рівень.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 9 січня. З початку доби відбулося 144 бойових зіткнення.