У лютому Повітряні сили ЗСУ збили 13 російських літаків

Джерело: Міноборони

Протягом лютого цього року Повітряні сили Збройних сил України збили 13 російських літаків.

Серед збитих російських літаків за лютий – 10 винищувачів-бомбардувальників Су-34, два винищувачі Су-35 і літак далекого радіолокаційного виявлення й управління А-50.

У Міноборони зазначили, що це найкращий результат із жовтня 2022 року.

“Вдячні нашим воїнам за ефективну роботу. І нашим партнерам – за посилення можливостей протиповітряної оборони України. Разом ми переможемо”, – наголосили у відомстві.

Додамо, що речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат зауважив, що вже декілька днів поспіль окупанти не використовують літаки далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50, що полегшує роботу силам ППО.

За словами Ігната, уже чотири доби поспіль у повітряному просторі України немає літаків А-50.

“Роблять висновки окупанти, що немає чого шастати по нашому Азовському морю. Відтак вони відтіснились подалі. Зрозуміло, що ворог отримує менше інформації про наші радіолокаційні станції, засоби протиповітряної оборони, які дають випромінювання. Останнє ворог фіксує за допомогою повітряного радара, яким є А-50”, – зазначив Ігнат.

Речник пояснив, що за допомогою літаків А-50 ворог може у реальному часі відстежувати повітряні цілі ЗСУ, зокрема й українських пілотів, які завдають ударів по військах РФ.

“Тому важливість зникнення цих літаків, навіть тимчасово, є для нас добрим знаком. Можливо, це навіть допомагає певною мірою відпрацьовувати по російських літаках нашими засобами. Безумовно тільки позитив від зменшення кількості тих літаків”, – додав він.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.