Росія запустила в космос іранський супутник Pars 1

Джерело: Reuters

В четвер, 29 лютого, державні ЗМІ Ірану повідомили, що Росія запустила в космос іранський дослідницький супутник, який скануватиме рельєф Ірану з орбіти 500 км.

Віддалений дослідницький супутник Pars 1, запущений російською ракетою “Союз” з космодрому “Восточний”, важить 134 кг і оснащений трьома камерами.

“Наші нинішні вітчизняні стартові бази ще не мають можливості запроваджувати супутники під правильним нахилом для сонячно-синхронної орбіти, тому ми використовуємо російську стартову базу”, — заявив міністр інформації та зв’язку Ірану Ісса Зарепур державному телебаченню.

Росія також відправила на орбіту іранський супутник дистанційного зондування Хайям у 2022 році з казахстанського космодрому Байконур.

Принц Гаррі та його дружина Меган Маркл знімають два майбутні шоу Netflix, які будуть зосереджені на кулінарії та чемпіонаті США з поло, повідомляє служба потокового передавання.

Президент США Джо Байден заявив, що Іран “рано чи пізно” нападе на Ізраїль й закликав не робити цього.

Репера Дрейка звільнили з судового процесу, порушеного через трагедію на фестивалі Astroworld, під час якого загинули 10 відвідувачів концерту.

Нардепка від партії “Слуга народу” Мар’яна Безугла заявила, що вважає виплати військовослужбовцям надмірними й додала, що “цінності не в грошах”.

Протягом дня, 12 квітня, російські війська здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 112 вибухів.