У РФ засудили українського військового до 16 років за «тероризм» у Курській області

Джерело: Слідчий комітет РФ

У Росії військовий суд оголосив вирок українському військовослужбовцю Максиму Назаренку, якого звинуватили у скоєнні “терористичного акту” на території Курської області.

За версією Слідчого комітету РФ, молодший сержант 21 окремої механізованої бригади Збройних Сил України у вересні та жовтні 2024 року озброєним перетинав державний кордон Росії у складі екіпажу бойової машини піхоти.

Слідство стверджує, що Назаренко перебував у Глушківському районі Курської області, де “залякував місцевих жителів, перешкоджав їхній евакуації, неодноразово відкривав вогонь на ураження по російських військовослужбовцях і мирних громадянах, а також брав участь у незаконному збройному блокуванні села Веселе”.

Його затримали російські військові під час бойових дій.

Суд визнав його винним за пунктами “а” та “в” частини 2 статті 205 Кримінального кодексу РФ (терористичний акт) і призначив покарання у вигляді позбавлення волі на строк 16 років з відбуванням перших 4 років у в’язниці, решти – у виправній колонії суворого режиму.

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.

1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.