Росія заявила про наміри захищати Чорноморський флот – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Міністерство оборони Російської Федерації повідомило про плани захистити Чорноморський флот від українських ударів.

За словами аналітиків, у межах цих зусиль, ймовірно, було замінено командувача ЧФ РФ.

“Позиція міністра оборони Росії Сергія Шойгу щодо так званого захисту Чорноморського флоту створює умови, за яких Шойгу міг або припише собі заслуги, якщо ЧФ ефективніше захищатиметься від українських ударів, або звинуватить інших командирів, якщо ЧФ зазнає невдачі у цих зусиллях”, – йдеться у звіті.

Як розповіли фахівці, українські удари в Чорному морі змусили ЧФ передислокувати більшість своїх військово-морських засобів з головної бази в Севастополі на менші бази з меншими спроможностями в Новоросійську та інших місцях.

Зазначається, що удари ЗСУ вивели з ладу приблизно 33% бойових кораблів ЧФ іще на початку лютого 2024-го, зокрема йдеться про 24 кораблі і один підводний човен.

Шойгу відвідав командний пункт ЧФ в окупованому Севастополі у Криму, де отримав доповіді про українські операції та ефективність свого флоту. Він також заслухав доповідь від російського віцеадмірала Сергія Пінчука, який, за повідомленнями деяких російських джерел, нещодавно замінив адмірала Віктора Соколова на посаді командувача ЧФ.

Протягом доби російські армійці здійснили 2 226 обстрілів Донецької області, внаслідок чого загинуло двоє осіб, ще восьмеро – зазнали поранень.

Сьогодні, 13 квітня, у Міністерстві оборони заявили, що село Богданівка у Бахмутському районі Донецької області перебуває під контролем ЗСУ – наразі там тривають інтенсивні бої.

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що ситуація на східному фронті останніми днями суттєво загострилася.

Протягом доби російські армійці обстріляли 8 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого є руйнування житлових будинків та об’єктів інфраструктури.

Станом на ранок 13 квітня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.