Росія зазнає шалених витрат для продовження війни проти України – ISW
Джерело: Інститут вивчення війни
За оцінками ISW, через економічну напругу, системну корупцію та нестачу робочої сили, російський оборонно-промисловий комплекс (ОПК) опинився під загрозою.
Фахівці взяли до уваги заяву очільника Пентагону Ллойда Остіна, який 7 грудня заявив, що витрати РФ на війну проти України перевищили 200 млрд доларів, а втрати у живій силі сягли щонайменше 700 000 осіб.
Український центр протидії дезінформації (ЦПД) напередодні повідомив, що ліквідні активи Росії у Фонді національного добробуту скоротилися зі 140 млрд доларів у лютому 2022 року до 53,8 млрд доларів станом на 1 грудня 2024 року.
У ЦПД додали, що зараз РФ покладається на резерви китайських юанів і продаж золота, аби покрити дефіцит держбюджету та спрямовує третину свого національного бюджету на 2025-2027 роки на витрати на оборону, що вказує на нежиттєздатне визначення пріоритетів війни за кошт економічної стабільності.
9 грудня генеральний прокурор Росії Ігор Краснов заявив, що корупційні злочини, включаючи хабарництво, зросли майже на 30% у 2024 році порівняно з 2023 роком, а російська влада притягнула до дисциплінарної відповідальності понад 30 000 російських посадовців за корупційні порушення у 2024 році.
Спираючись на ці заяви в ISW дійшли висновку, що посилення економічного тиску РФ через війну, масштабна корупція, нестача робочої сили і неефективність російського ОПК, ймовірно, збільшили вартість війни для Росії.
Ці фактори також підірвуть здатність РФ ефективно підтримувати ОПК, зберігаючи при цьому економічну стабільність у країні.
“ISW раніше спостерігав за повідомленнями про подібні тенденції та статистичні дані в російській економіці, які вказували на те, що економічна траєкторія Росії є нестабільною в середньостроковій та довгостроковій перспективі та дедалі більше напружуватиме її здатність вести війну проти України”, – резюмували аналітики.
- Через нестачу робочої сили Росія опинилась на межі своїх виробничих можливостей.
Сержант медичної роти 82-ї окремої десантно-штурмової бригади Юрій Бондар поділився спостереженнями щодо рівня підготовки солдатів з Північної Кореї, котрі беруть участь у війні проти України на боці Росії.
У 2025 році 23 із 31 країн НАТО планують витратити на оборону щонайменше 2% свого ВВП. У 2014 році таких держав-членів було лише три.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 12 січня. Загалом від початку цієї доби відбулося 124 бойових зіткнення.
У Генеральному консульстві України у Любліні 10 січня відбулося підписання контрактів другою групою громадян України, котрі проживають за кордоном, для проходження військової служби в лавах Українського легіону.
У 2023 році 328 американських компаній сплатили понад $1,2 млрд податків, попри міжнародний тиск.