Росія зможе підтримувати війну в Україні принаймні ще два роки – WP

Джерело: The Washinton Post

Аналітики зауважили, що РФ наростила військове виробництво, поповнюючи запаси зброї та боєприпасів. Це дасть змогу Кремлю ще принаймні два роки вести війну проти України.

Поки РФ займалась виготовленням нової зброї, вона використала свою перевагу у живій силі. Солдатам видали стару, але надійну зброю, та кидали їх у бій, не звертаючи увагу на втрати.

Всередині Росії, у цей час, перелаштовували свою економіку на воєнний лад, змусивши наявні потужності працювати понад норму, аби виробляти нову та ремонтувати старе обладнання. Запчастини для озброєння Росія купує в Ірану, Китаю та КНДР, оговтавшись від своїх втрат в Україні. Запчастини з Ірану, Китаю та КНДР, за словами експертів, не зовсім якісні, однак ця ситуація продемонструвала, як Росія зуміла обходити західні санкції.

Російський економіст Микола Кульбака зауважив, що Росія не виготовляє багато сучасної бойової техніки. Натомість значно зросло виробництво гвинтівок, снарядів та озброєння для військових.

Поки Західна дорога для України затримується, РФ перехопила ініціативу на полі бою, маючи перевагу в артилерії та безпілотниках.

Росія також зуміла переозброїти своїх військових та зремонтувати наявну техніку – більшість якої виготовлена ще в СРСР.

Арсенали озброєння з радянських часів – зокрема ракета та КАБів – компенсували нездатність Росії швидко виготовляти сучасне озброєння та техніку. До прикладу, РФ не в змозі масово виготовляти свій сучасний танк “Армата”, який теоретично міг би конкурувати з американськими Abrams чи німецькими Leopards.

Захід спершу вважав, що повномасштабна війна сильне деградувала російську армію, однак цього місяця американський генерал Крістофер Каволі повідомив, що зараз у РФ більше військових, аніж на початку вторгнення і вони швидко адаптуються до війни.

У 2024 році РФ планує витратити на армію рекордні 115 млрд доларів. Протягом останніх місяців російське міноборони звітує про рекордні виробництва бронетехніки, танків, безпілотників та артилерійських снарядів.

Однак у WP наголосили, що ці дані неможливо перевірити, оскільки Росія приховує статистику військового виробництва. Щобільше, військові часто змішують дані про зремонтовану та нову техніку, аби продемонструвати позитивні результати.

Майкл Джерстад, аналітик сухопутної війни з Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS), що базується в Лондоні вважає, що за рік РФ може виготовити до 330 танків, однак насправді виготовляє половину з цієї кількості.

Експерти відзначають, що постачання існуючого спорядження обмежене, і що головним завданням для Росії є розвиток потенціалу для створення нових бойових машин, коли у неї закінчаться старі моделі для модернізації.

Минулоріч РФ віднайшла та полагодила сотні танків Т-80, виготовлених понад 50 років тому. Та проблема полягає у тому, що запчастини для таких танків виготовляли десятиліття тому. Восени російські воєначальники наказали відновити виробництво на Омськтрансмаші, де виготовляють Т-80. Та за даними експертів, ці зусилля поки не дали жодних результатів.

Так само малоймовірно, що Росія зможе постачати своїй армії більш сучасну техніку, як-от танк Т-14 “Армата”, який дебютував разом із набором нових бойових машин на параді Перемоги у 2015 році та застряг під час репетицій.

Росіяни пояснюють це тим, що такий танк занадто дорогий, аби використовувати його в Україні. Скільки коштує виробництво такого танку невідомо, однак у 2011 році експерти оцінювали, що варіть одного танку може сягати 7,9 млн доларів. Щобільше, деякі експерти наголошують, що немає жодних доказів того, що РФ коли-небудь завершила виробництво “Армата”.

Водночас фахівці вважають, що зараз на полі бою куди важливі безпілотники, а не танки.

Щоб збільшити постачання, Росія уклала угоду з Іраном про створення фабрики з виробництва безпілотних літальних апаратів Shahed у Татарстані і підштовхнула до значного збільшення виробництва російського дрона-камікадзе Lancet.

“Вони переобладнали старі торгові центри на заводи з виробництва безпілотників, де вони, очевидно, змогли значно розширити виробництво”, — сказав Фабіан Хінц, експерт з безпілотників з IISS.

Щоб обійти санкції, Росія створила нові ланцюги поставок для отримання західних компонентів для високотехнологічного військового обладнання, де частини направляються через Туреччину, Китай і Казахстан.

Росія також шукала основну сировину. Офіційні особи в країнах Балтії минулого місяця закликали заборонити продажі марганцевої руди, ключового компонента у виробництві сталі та сплавів, після того, як естонські ЗМІ повідомили, що поставки до Росії різко зросли — часто через порти Естонії та Латвії.

Згідно зі звітом Центру оборонних стратегій України, Росії також вдалося придбати поставки нітроцелюлози, сполуки, необхідної для виробництва вибухівки, наприклад артилерійських снарядів, зокрема з Німеччини, Тайваню та Китаю.

Дочка Ілона Маска Вівіан Дженна Вілсон публічно спростувала кілька нещодавніх заяв мільярдера й розповіла про стосунки з батьком.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Стримінговий серівіс Amazon працює над приквелом серіалу “Хлопаки” під назвою “Vought Rising”. 

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.