Росія зможе зібрати більше коштів на війну проти України підвищивши податки — розвідка

Джерело: соцмережі X повідомляє Міноборони Великої Британії, посилаючись на дані розвідки.

Нещодавно Росія оголосила про підвищення податків, аби кошти від цього скерувати на фінансування війни в Україні. Зміни у податковій політиці РФ набудуть чинності у 2025 році.

Бюджет РФ поповниться додатковими 2,6 трильйона рублів (29 мільярдів доларів США), збільшивши ставку корпоративного податку з 20% до 25% і запровадивши додаткові податки.

Максимальна ставка податку на прибуток зросте з 15% до 22%. Розвідувальні експерти прогнозують, що значну частину додаткових доходів використають для фінансування збільшених державних витрат.

Очікується, що у 2024 році витрати держави зростуть на приблизно 15% порівняно з 2023 роком. Це зростання, вірогідно, продовжиться у 2025 році, наприклад, через збільшення витрат на оборону, соціальні програми та інфраструктуру тощо.

Підвищення податків на бізнес обмежить майбутні інвестиції та зростання в невійськових секторах. Аналітики стверджують, що економічне зростання Росії, ймовірно, буде забезпечене високими державними інвестиціями у військові сектори. З іншого боку інвестиції в інші сектори економіки залишатимуться на низькому рівні.

Також очікується, що військові сектори привернуть значну частину наявних трудових ресурсів у Росії. За оцінками розвідки, додаткові витрати для бізнесу обмежать подальші приватні інвестиції в невійськові сектори РФ.

В Україні не буде автоматично накладатися штраф на тих, хто не оновить свої військово-облікові дані до 16 липня, розповів директор Департаменту кадрової політики Міноборони України Марк Андрусяк.

Україна має намір підписати три нові угоди щодо гарантій безпеки. Вже ведеться робота над двома з них. 

Прем’єр-міністр Ірландії Саймон Гарріс заявив про свій намір здійснити візит до України найближчими тижнями.

В Україні триває 872-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 559 тисяч осіб.

За оцінками аналітиків Інституту вивчення війни, Іран і Росія продовжують демонструвати бажання поглиблювати двосторонні відносини та співпрацю.