Росія звинуватила Трампа у «новій війні США»

Джерело: Дмитро Медведєв/ Telegram

Заступник голови Ради безпеки Росії Дмитро Медведєв заявив, що президент США Дональд Трамп, наказавши завдати ударів по ядерних об’єктах Ірану, “втягнув Штати в новий конфлікт” і розпочав “нову війну”.

Трамп, котрий прийшов як президент-миротворець, почав нову війну…Абсолютна більшість країн світу проти дій Ізраїлю та США… Деякі держави готові напряму надати Ірану свій ядерний боєкомплект, – обурюється Медведєв.

Він також висловив переконання, що атака не завдала значної шкоди іранським потужностям, але консолідувала суспільство довкола духовного лідера. На думку Медведєва, після ударів Іран “точно створюватиме ядерну зброю”.

З такими успіхами Трампу не бачити Нобелівської премії миру… Гарний початок, вітаю, пане президенте! – додав він.

У ніч на 22 червня США спільно з Ізраїлем завдали авіаударів по трьох ключових ядерних об’єктах Ірану – у Натанзі, Ісфахані та Фордо. Застосовувалися, зокрема, протибункерні бомби. Дональд Трамп заявив про успішну операцію у відповідь на багаторічну агресивну риторику Тегерана. Водночас він закликав Іран швидко укласти нову ядерну угоду, інакше пообіцяв нові удари.

Іранське агентство з атомної енергії заявило, що не припинить програму збагачення урану, попри атаку. МЗС країни звинуватило США в порушенні міжнародного права й скликало екстрене засідання Радбезу ООН. Генсек ООН Антоніу Гутерреш назвав удари “прямою загрозою миру та безпеці”.

МАГАТЕ, попри відсутність витоків радіації, призначило позачергове засідання на 23 червня. За даними іранських посадовців, стратегічні запаси урану заздалегідь перевезли.

За даними NBC News, у США очікують на ймовірну відповідь Ірану впродовж 48 годин. Усі американські бази за кордоном перебувають у стані максимальної бойової готовності.

На Одещині рятувальники припинили активну фазу пошуків десятирічної дівчинки, яку п’ять днів тому течією віднесло у відкрите море. Про це повідомила речниця Головного управління ДСНС в Одеській області Марина Мартиненко.

Російські окупанти атакували автозаправну станцію у Сумах. Постраждали четверо осіб.

У тимчасово окупованому Севастополі запровадили режим тимчасового обмеження електропостачання. Про це повідомив так званий “губернатор” тимчасово окупованого Севастополя Михайло Развожаєв.

У Чернівецькій області на річці Дністер зникло четверо осіб, з яких троє дітей. Тривають їхні пошуки.

Джерело: Reuters У Венесуелі стались два потужних землетруси, які пошкодили будівлі у столиці Каракасі. Вчені…