Росіянам різко підвищать ціни на пальне для наповнення військового бюджету
Джерело: The Moscow Times
У РФ влада готується суттєво підвищити акцизи на нафтопродукти, аби наповнити федеральний бюджет, який наступного року має побити рекорд військових витрат.
Зокрема на засіданні держдума РФ затвердила законопроект про збільшення акцизів на бензин на 14%, а на дизельне пальне — на 16%. Згідно з поправками, з 2025 року бюджет РФ збиратиме 17 088 рублів (177,53 дол) за тонну бензину і 12 120 рублів (125,92 дол) за тонну ДП.
У 2025 році постачання бензину та ДП на внутрішній ринок РФ очікуються на рівні 38,5 млн тонн і 54,2 млн тонн відповідно. Так, затверджене зростання акцизів принесе уряду 170,4 млрд рублів (1,77 млрд дол). З урахуванням того, що акциз включається до ціни пального до нарахування податку на додану вартість, ще 23 млрд рублів (0,24 млрд дол) бюджет РФ отримає у вигляді ПДВ.
У результаті вартість бензину на російському ринку збільшиться на 1,8 рубля за літр. Дизпальне стане дорожчим на 1,7 рубля за літр.
Загалом російський бюджет планує наступного року зібрати 1,315 трлн. рублів (0,014 трлн дол) у вигляді акцизів на нафтопродукти. З цієї суми близько третини забере собі федеральна скарбниця, в якій кожен третій рубль запланований для армії та закупівлю зброї.
Бюджет не був ніколи так фіскально орієнтований на вигрібання доходів звідусіль, звідки можливо, як останнім часом, – зазначають російські економісти.
Крім підвищення акцизів влада РФ запускає найбільшу за кілька десятиліть податкову реформу, яка містить підвищення податку на прибуток та диференційовану шкалу ПДФО. За розрахунками мінфіну, це має принести 3,6 трлн. рублів (0,037 трлн дол) наступного року і 14,7 трлн. рублів (0,15 трлн дол) — у найближчі три роки.
Планується, що майже всі додаткові кошти з’їсть військовий бюджет, розмір якого збільшиться до 13,2 трлн. рублів (0,14 трлн дол). Тоді як витрати за статтею “соціальна політика” скоротяться на 700 млрд рублів (7,27 млрд дол), а на охорону здоров’я та освіту кошти взагалі заморозять.
Принагідно зауважимо, що раніше українці заплатили в бюджет Росії 5 мільйонів доларів – суму, еквівалентну 10 000 дронів, які вони могли закупити для наших захисників. Фінансують війну ті користувачі з України, які продовжують споживати російський контент, адже самі росіяни не отримують монетизації за перегляди на території РФ.
- Російський уряд планує вкотре збільшити витрати бюджету на армію, щоб сплатити рахунок за війну в Україні, яка вже обійшлася російським платникам податків у 22 трильйони рублів.
- Раніше мер Москви встановив авансовий внесок для мешканців російської столиці, які погодяться на участь у війні, у розмірі 1,9 мільйона рублів (21 777 доларів). Відтак москвичі за рік на війні отримуватимуть до 5,2 млн рублів.
- У 2025 році уряд Російської Федерації планує значно збільшити витрати на оборонні потреби. За попередніми даними, витрати на армію та інші військові структури зростуть на тлі геополітичної напруги та продовження участі у військових конфліктах.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.