Росіянам різко підвищать ціни на пальне для наповнення військового бюджету

Джерело: The Moscow Times

У РФ влада готується суттєво підвищити акцизи на нафтопродукти, аби наповнити федеральний бюджет, який наступного року має побити рекорд військових витрат.

Зокрема на засіданні держдума РФ затвердила законопроект про збільшення акцизів на бензин на 14%, а на дизельне пальне — на 16%. Згідно з поправками, з 2025 року бюджет РФ збиратиме 17 088  рублів (177,53 дол) за тонну бензину і 12 120 рублів (125,92 дол) за тонну ДП.

У 2025 році постачання бензину та ДП на внутрішній ринок РФ очікуються на рівні 38,5 млн тонн і 54,2 млн тонн відповідно. Так, затверджене зростання акцизів принесе уряду 170,4 млрд рублів (1,77 млрд дол). З урахуванням того, що акциз включається до ціни пального до нарахування податку на додану вартість, ще 23 млрд рублів (0,24 млрд дол) бюджет РФ отримає у вигляді ПДВ.

У результаті вартість бензину на російському ринку збільшиться на 1,8 рубля за літр. Дизпальне стане дорожчим на 1,7 рубля за літр.

Загалом російський бюджет планує наступного року зібрати 1,315 трлн. рублів (0,014 трлн дол) у вигляді акцизів на нафтопродукти. З цієї суми близько третини забере собі федеральна скарбниця, в якій кожен третій рубль запланований для армії та закупівлю зброї.

Бюджет не був ніколи так фіскально орієнтований на вигрібання доходів звідусіль, звідки можливо, як останнім часом, – зазначають російські економісти.

Крім підвищення акцизів влада РФ запускає найбільшу за кілька десятиліть податкову реформу, яка містить підвищення податку на прибуток та диференційовану шкалу ПДФО. За розрахунками мінфіну, це має принести 3,6 трлн. рублів (0,037 трлн дол) наступного року і 14,7 трлн. рублів (0,15 трлн дол) — у найближчі три роки.

Планується, що майже всі додаткові кошти з’їсть військовий бюджет, розмір якого збільшиться до 13,2 трлн. рублів (0,14 трлн дол). Тоді як витрати за статтею “соціальна політика” скоротяться на 700 млрд рублів (7,27 млрд дол), а на охорону здоров’я та освіту кошти взагалі заморозять.

Принагідно зауважимо, що раніше українці заплатили в бюджет Росії 5 мільйонів доларів – суму, еквівалентну 10 000 дронів, які вони могли закупити для наших захисників. Фінансують війну ті користувачі з України, які продовжують споживати російський контент, адже самі росіяни не отримують монетизації за перегляди на території РФ.

З початку повномасштабного вторгнення Росія скоїла 664 злочини проти українських журналістів та медіа, свідчать дані Моніторингу російських злочинів проти журналістів та медіа Інституту масової інформації.

Німецький політик Родеріх Кізеветтер закликав Захід зреагувати на участь північнокорейських військових у війні проти України шляхом військової відповіді. Він наголосив, що потрібно надати Україні крилаті ракети Taurus і JASSM, посилити ППО на заході країни та розглянути можливість відправки військових для навчання.

У РФ влада готується суттєво підвищити акцизи на нафтопродукти, аби наповнити федеральний бюджет, який наступного року має побити рекорд військових витрат

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 24 жовтня. Загалом від початку цієї доби відбулося 157 бойових зіткнень.

24 жовтня російські війська завдали удару по Олексієво-Дружківці в Краматорському районі на Донеччині. Внаслідок ворожої атаки зокрема по відділенню логістичної компанії “Нова пошта” загинули двоє осіб.