Росіянам вдалося просунутися у кількох місцях біля Авдіївки – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

У неділю, 3 грудня, російські підрозділи провели наступальні операції поблизу Авдіївки і підтвердили наступ.

Кадри, опубліковані 28 листопада та геолоковані 2 грудня, вказують на те, що російські сили просунулися на захід від залізниці на північ від Степового (3 км на північний захід від Авдіївки).

При цьому додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 2 грудня, показують, що російські війська просунулися на південний захід від Первомайського (10 км на південний захід від Авдіївки).

За словами російських військових блогерів, окупантам вдалося просунутися на південь і південний схід від Степового. Водночас вони додали, що російські війська просунулися на 300 метрів поблизу населеного пункту.

Окрім того, вони зазначили, що російські сили просунулися на південь від Новокалинового (13 км на північний схід від Авдіївки) і на захід від Красногорівки (5 км на північний захід від Авдіївки) на північному фланзі Авдіївки, а також на південному фланзі в районі Первомайського та Сєверного. (6 км на захід від Авдіївки).

Також один з російських військових блогерів заявив, що російські армійці проводять розвідку та перегруповуються для відновлення штурмових операцій поблизу промислової зони на південний схід від Авдіївки.

За словами голови Авдіївської військової адміністрації Віталя Барабаша, під час третьої хвилі штурму Авдіївки російські війська відкрили два додаткових напрямки наступу на промзону на південний схід від Авдіївки та зі Спартака (4 км на південь від Авдіївки), щоб відволікати українські сили.

Барабаш серед іншого наголосив, що російські підрозділи чекають покращення погодних умов, щоб знову використовувати важку техніку в штурмах.

Спікери 23 парламентів та очільниця Європарламенту у спільному листі звернулись до спікера Палати представників США Майка Джонсона із закликом винести на розгляд ухвалений Сенатом законопроєкт, що передбачає понад $60 млрд на допомогу Україні.

У ЦДЗУ зауважили, що чергова пресконференція президента Володимира Зеленського вкотре продемонструвала небажання глави держави обговорювати найбільш нагальне для українського суспільства питання. Попри одноголосне прохання військових та закону.

Лідер фракції “європейська Солідарність” Петро Порошенко наголосив, що відбудова у Львові Музею Шухевича, який зруйнував російський дрон, не може перетворюватись у тему для політичних чвар. 

Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков прокоментував заяви про переговори, які нібито ведуться, про закриття кордону з Польщею.

Триває сімсот тридцять п’ята доба широкомасштабного вторгнення РФ в Україну. Протягом доби на фронті відбулось 79 бойових зіткнень між українськими захисниками та російськими окупантами.