Росіяни «абсолютно свідомо цілили в інфраструктуру зернової угоди» — Зеленський

Джерело: президент Володимир Зеленський у Telegram, Одеська міська рада та Media Center Odesa.

У ніч на 19 липня росіяни завдали потужного масового удару по півдню України. Президент Володимир Зеленський заявив, що РФ абсолютно свідомо цілить в інфраструктуру “зернової угоди”.

Фото: Одеська міська рада

Зранку президент заслухав інформацію про нічні російські удари по Одещині, Житомирщині, інших регіонах України.

“Російські терористи абсолютно свідомо цілили в інфраструктуру зернової угоди, і кожна російська ракета – це удар не лише по Україні, а й по всіх у світі, хто прагне нормального й безпечного життя”, – йдеться у повідомленні.

Своєю чергою, речниця ОК “Південь” Наталія Гуменюк зазначила, що нічну атаку можна віднести до “елементів застосованої нової тактики або спроби винайти нову тактику”, щоб максимально протидіяти ППО. Ракети і дрони запускали практично одночасно, а не хвилями.

Фото: Одеська міська рада

Президента поінформували про наслідки ворожих ударів віцепрем’єр Олександр Кубраков і міністр Ігор Клименко. Ще були доповіді головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного та командувача ВПС Миколи Олещука.

“Військовим дав доручення посилити захист людей і портової інфраструктури, а МЗС – активізувати контакти з партнерами для збільшення тиску на державу-терориста та продовження нормального експорту українського зерна”, – поділився лідер держави.

Наталія Гуменюк заявила, що під час атаки було використано Х-22, “Онікс”, “Калібри”, Х-59 та дрони Shahed-136. Також росіяни випускали ракети з ракетного комплексу “Бастіон”, розташованого на території окупованого Криму.

Фото: Одеська міська рада

Фото: Одеська міська рада

Фото: Одеська міська рада

Фото: Одеська міська рада

Загальні кліматичні збитки внаслідок повномасштабного вторгнення РФ на територію України становлять понад 11 мільярдів доларів.

Швейцарія заморозила фінансові активи, що належать росіянам, на суму близько $8,81 млрд в межах санкцій, спрямованих на покарання РФ за повномасштабне вторгнення в Україну.

Лідер демократичної більшості у Сенаті США Чак Шумер вважає, що, якщо республіканці хочуть порушувати питання іміграції під час обговорення надання Україні військової допомоги, — вони мають надати широкі пропозиції демократам щодо своєї політики.

“Укрзалізниця” запустила сервіс спецзамовлення квитків для військовослужбовців, завдяки якому у разі відсутності квитків у продажу військові зможуть їх забронювати онлайн.

В міністерстві закордонних справ Великої Британії сьогодні, 6 грудня, оголосили про нові санкції проти російської “воєнної машини” в Україні.