Росіяни атакували підстанцію «Укренерго» у Запорізькій області

Джерело: Міненерго

Вночі російські загарбники дронами обстріляли підстанцію “Укренерго” у Запорізькій області.

Минулося без постраждалих та відключень. Обладнання не пошкоджено.

“Уночі ворог завдав удару БпЛА по підстанції 330 кВ НЕК “Укренерго” у Запорізькій області. На щастя, постраждалих немає. Обладнання не пошкоджене. Без відключень”, – повідомили у відомстві.

Щодо загальної ситуації в енергосистемі України, то дефіциту електроенергії немає. В аварійний ремонт виведено блок на одній з ТЕЦ.

На Одеській ТЕЦ через технологічні порушення відключалось обладнання, внаслідок чого короткостроково знеструмлювались побутові споживачі м. Одеса, місцева інфраструктура. Обладнання включено у роботу, всіх споживачів заживлено.

У резерві – 15 блоків і 2 корпуси ТЕС, які будуть задіяні у разі потреби. Також планується комерційний імпорт та експорт електроенергії.

На високовольтній підстанції 330 кВ на Львівщині через пошкодження відключалось обладнання. Минулося без знеструмлення споживачів. Протягом дня обладнання було повернуто в роботу.

Під час оперативних перемикань відключалась повітряна лінія 330 кВ на Дніпропетровщині, яку було заживлено протягом пів години.

На Харківщині та Кіровоградщині через пошкодження в мережах короткостроково відключались високовольтні лінії 330 кВ.

Лінія 330 кВ, що живила ЗАЕС, залишається знеструмленою.

На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 1910 МВт*год, також передбачається експорт до Польщі, Словаччини, Румунії, Молдови та Угорщини – до 5778 МВт*год.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу. Анонсується, що до пакету увійдуть додаткові ракети Storm Shadow.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.