Росіяни, ймовірно, зруйнували дамбу на Бєлгородщині, аби зупинити просування ЗСУ
Джерело: відео у російських ТГ-каналах
Армія Росії, ймовірно, скинула авіабомбу ОДАБ-1500 на дамбу в районі села Поповка, що в Бєлгородській області. Відповідне відео розповсюдили російські ТГ-канали.
Пропагандисти пояснюють атаку бажанням “перекрити шляхи підходу” до Поповки. Водночас інший пропагандистський ТГ-канал заявив, що ЗСУ нібито використовували дамбу для перекидання бронетехніки.
Поруч, у районі Демидовки, вже майже два тижні тривають запеклі бої. Міноборони РФ регулярно повідомляє лише про “відбиті атаки”, але не розкриває деталей. Водночас, за даними OSINT-аналітиків, українські військові змогли закріпитися в кількох селах поблизу кордону.
Інститут вивчення війни (ISW) підтверджував, що українські війська дійшли до Демидовки та ще до трьох населених пунктів біля кордону.
Фінська група Black Bird Group стверджує, що ЗСУ створили “буферну зону в оборонній місцевості”, перш ніж Росія перекинула підкріплення.
Раніше керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко наголосив, що Україна діє на випередження, знищуючи скупчення російських сил, які планували вторгнення.
- 21 березня Повітряні Сили Збройних Сил України успішно завдали удару по пункту управління російської прикордонної застави в Глотово Бєлгородської області РФ.
- Повітряні сили ЗСУ 18 березня завдали удару по командному пункту одного з підрозділів 3-ї мотострілецької дивізії 20-ї армії ЗС РФ в районі Демидівки Бєлгородської області Росії.
- Радник та консультант колишнього головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного генерал-майор Віктор Назаров розповів, що у 2022 році Залужний пропонував наступати на Бєлгородську область, щоб позбавити росіян можливості бити по Харкову.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.