Росіяни мають намір звозити сміття з території РФ на ТОТ – ЦНС
Джерело: Центр національного спротиву
В РФ опублікували постанову про “субсидування закупівель та постачання спеціалізованої техніки”. Зауважується, що РФ планує витратити 1,3 млрд рублів на обладнання сміттєвих звалищ на ТОТ Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей.
У ЦНС пояснили, що фактично, росіяни мають намір перетворити тимчасово окуповані українські території на звалище для сміття з РФ. Згідно з документом, на ТОТ хочуть вивозити відходи з території РФ.
Попри заявлені кошти, що мають нібито витратити на сміттєві контейнери та спецтехніку, росіяни фактично використовуватимуть техніку та обладнання викрадену з українських підприємств на ТОТ. Тоді як кошти відмиватимуть за допомогою підставних компаній підконтрольні особисто главі уряду РФ Михайлу Мішустіну, наголосили у ЦНС.
Росіян не турбує питання цивільного населення на ТОТ і куди буде вивезено сміття. Ключове – встигну розікрасти кошти до моменту деокупації наших територій, – зазначили у повідомленні.
Раніше заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що на тимчасово окупованій території України окупанти намагаються штучно збільшити кількість населення з російськими паспортами.
- На ТОТ російські солдати продовжують грабувати цивільне населення. Зокрема окупанти забирають у мешканців урожай зернових, аби вивезти його до РФ.
- Росія продовжує незаконно інтегрувати тимчасово окуповані території в своє інформаційне середовище.
- Намагаючись уникнути оприлюднення воєнних злочинів, росіяни вимикають мобільний зв’язок на ТОТ.
У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.
Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.
Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.
Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.
22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.