Росіяни мають намір звозити сміття з території РФ на ТОТ – ЦНС

Джерело: Центр національного спротиву

В РФ опублікували постанову про “субсидування закупівель та постачання спеціалізованої техніки”. Зауважується, що РФ планує витратити 1,3 млрд рублів на обладнання сміттєвих звалищ на ТОТ Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей.

У ЦНС пояснили, що фактично, росіяни мають намір перетворити тимчасово окуповані українські території на звалище для сміття з РФ. Згідно з документом, на ТОТ хочуть вивозити відходи з території РФ.

Попри заявлені кошти, що мають нібито витратити на сміттєві контейнери та спецтехніку, росіяни фактично використовуватимуть техніку та обладнання викрадену з українських підприємств на ТОТ. Тоді як кошти відмиватимуть за допомогою підставних компаній підконтрольні особисто главі уряду РФ Михайлу Мішустіну, наголосили у ЦНС.

Росіян не турбує питання цивільного населення на ТОТ і куди буде вивезено сміття. Ключове – встигну розікрасти кошти до моменту деокупації наших територій, – зазначили у повідомленні.

Раніше заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що на тимчасово окупованій території України окупанти намагаються штучно збільшити кількість населення з російськими паспортами.

У 2024 році Україна розраховує залучити ще три транші обсягом $4,5 млрд за програмою МВФ Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF).

Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого пошкоджено 11 приватних будинків.

Представники України та Норвегії завершили роботу над текстом угоди про гарантії безпеки. Сторони планують підписати документ “за першої можливості”, запевни президент Володимир Зеленський.

Очільник Харкова Ігор Терехов повідомив, що у місті мають намір збудувати безпечне підземне містечко за 225 мільйонів євро.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц виключив можливість появи в Європейського Союзу власного ядерного озброєння. Раніше про необхідність обговорення цього питання заявляли глава Франції Емманюель Макрон та президент Польщі Анджей Дуда.