Росіяни можуть постати перед дефіцитом ППО, що змусить обмежити застосування авіації – ISW
Джерело: ISW
За оцінками аналітиків, Росія має труднощі у постачанні компонентів для виробництва систем ППО. Якщо Україна знищить значну кількість російських комплексів, ворог може відчути дефіцит і буде змушений обмежити використання авіації.
Як нагадали у звіті, в ніч на 21 жовтня українські сили вразили сім російських радарів та систем ППО.
Тоді як 2 листопада російський користувач Telegram, який заявив, що є співробітником неназваного підрозділу російських спецслужб, повідомив про атаку ЗСУ ракетами ATACMS по російській системі ППО С-300/400 біля окупованого Моспіно (на південний схід від Донецька). Він зазначив, що нині уточнюються збитки системі, додавши, що українські військові випустили шість ракет ATACMS по системах ППО, із яких росіянам вдалося збити три.
Раніше, 31 жовтня, інший користувач Telegram повідомив, що 23 жовтня українські сили вразили російську радіолокаційну станцію “Підліт” поблизу окупованого мису Тарханкут у Криму за допомогою дрону, і що росіяни досі не евакуювали пошкоджену станцію для ремонту.
Того ж дня, 31 жовтня, український підрозділ опублікував відео, яке, ймовірно, показує влучний удар по російському ЗРК “Бук” у зоні бойових дій. На відео видно вторинні вибухи, характерні для успішного ураження такої системи.
25 жовтня Генштаб ЗСУ повідомив, що українські підрозділи вразили російський ЗРК “Бук-М3” і знищили радіолокаційну систему іншого ЗРК “Бук-М2” в окупованій Луганській у ніч на 25 жовтня.
Офіційні українські джерела також повідомили, що 23 жовтня ЗСУ вразили систему “Бук-М2” на півдні України, а також “Бук-М3” у ніч на 21 жовтня в неназваному районі лінії фронту.
Раніше аналітики виявили ознаки того, що Росія має проблеми з постачанням мікроелектронних компонентів, які необхідні для виробництва складної зброї та систем ППО. Ці труднощі спричинені західними санкціями.
Аналітики пояснили, якщо Україна знищить значну кількість російських систем ППО, Росія, ймовірно, не зможе виготовляти або ремонтувати достатню кількість таких систем, щоб зберегти нинішню щільність протиповітряної оборони на окупованих територіях України.
Це може призвести до подальшого ослаблення ППО Росії, особливо над окупованими українськими територіями, що, ймовірно, вплине на готовність російських пілотів діяти поблизу лінії фронту.
- Аналітики ISW оцінили, чи буде Північна Корея постійно допомагати Росії своїми військовими.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.