Росіяни намагаються прорвати українську оборону на Лимано-Куп’янському напрямку

Джерело: керівник пресслужби Східного угруповання військ Ілля Євлаш у коментарі 24 Каналу

Станом на 16 жовтня російські війська продовжують наступати на Куп’янському напрямку. Саме там ворог зосередив значну кількість особового складу для штурмів і не полишає спроб просунутися вперед.

Як зауважив керівник пресслужби Східного угруповання військ Ілля Євлаш, лише за минулу добу на Куп’янському напрямку вдалося відбити 15 атак. Водночас, на Лиманському напрямку нового наступу ворога не було, однак, там тривають бойові дії.

Росіяни знову використовують масові штурми піхотою: спершу кидають загони, до яких входять засуджені росіяни, котрі “перевіряють” мінні загородження та роботу артилерії. Після цього в бій відправляють важку бронетехніку та підготовлені підрозділи.

Наразі ворог зосередив на напрямку близько 15–17 рот, намагається прорвати оборону українських сил.

У них там багато сил. Вони змогли зібрати 15–17 рот у період тимчасового затишшя напередодні. Але варто відзначити, що ми говоримо за роти, а не батальйонні тактичні групи, як це було раніше. Особовий склад ворога зменшується, – зауважив Євлаш.

Зауважимо, розпочалася шестисота доба широкомасштабної збройної агресії Російської Федерації проти України.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.